Kategorijas
Finanšu un apdrošināšanas darbības Reklāma

Kopš priekšvēlēšanu aģitācijas perioda sākuma politiskie spēki deklarējuši aģitācijas izdevumus vairāk nekā 600 000 eiro apmērā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apkopojis jaunāko informāciju par politisko partiju un to apvienību deklarētajiem izdevumiem, kurus tie plāno tērēt priekšvēlēšanu aģitācijai pirms š.g. 1. oktobrī gaidāmajām 14. Saeimas vēlēšanām. Partijas un to apvienības no 4. jūnija, kad Latvijā sākās priekšvēlēšanu aģitācijas periods, līdz 15. jūlijam kopumā noslēgušas līgumus par limitētajiem aģitācijas izdevumiem kopsummā 646 091,17 eiro.

KNAB skaidro, ka priekšvēlēšanu aģitācijas periodā katram politiskajam spēkam noteikts finanšu līdzekļu limits, cik tas drīkst izlietot politiskās reklāmas izvietošanai, labdarībai, sponsorēšanai, pabalstiem vai dāvinājumiem. Izdevumu limiti neattiecas uz izdevumiem par reklāmas izgatavošanu vai kampaņas plānošanu. Priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumos iekļaujami gan partijas kopējie, gan deputātu kandidātu individuālie izdevumi. 

Priekšvēlēšanu aģitācijas periodā reklāmas pakalpojumu sniedzējiem un aģitācijas veicējiem ir obligāts pienākums par visiem noslēgtajiem reklāmas līgumiem informēt KNAB. Informācija par noslēgtajām līgumsaistībām jāiesniedz triju dienu laikā pēc to noslēgšanas.

Katras partijas maksimālo limitēto izdevumu apmēru, kuru tā drīkst tērēt pirms 14. Saeimas vēlēšanām, KNAB aprēķinās, kad Centrālajā vēlēšanu komisijā tiks iesniegti visi deputātu kandidātu saraksti.

Vienlaikus KNAB vērš uzmanību, ka aģitācijas veicējiem, t.sk. politiskajām partijām, to apvienībām un deputātu kandidātiem, atļauts izvietot apmaksātu priekšvēlēšanu aģitāciju tikai pie tiem reklāmas pakalpojumu sniedzējiem, kuri līdz š.g. 5. maijam KNAB un Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei iesniedza priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus. Visi KNAB iesniegtie reklāmas pakalpojumu sniedzēju izcenojumi publicēti un pieejami iestādes tīmekļvietnē.

Partijām visa informācija par limitētajiem un nelimitētajiem izdevumiem jānorāda vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijā, kas būs jāiesniedz KNAB 30 dienu laikā pēc vēlēšanām. 

Kategorijas
Ceļojumu aģentūru pakalpojumi Reklāma

LIAA popularizēs Latviju kā drošu darījumu tūrisma galamērķi

Globālie procesi pēdējo gadu laikā tiešā veidā ir ietekmējuši dažādu nozaru darbību. Tūrisma nozare ir viena no tām, kam lielu satricinājumu deva vīrusa Covid-19 straujā izplatība pasaulē. Pēc diviem gadiem, kas pavadīti nozares dzīvotspējas pārplānošanai un saglabāšanai, 2022. gads atkal nācis ar jaunu satricinājumu – Krievijas uzsākto karu Ukrainā. Šie notikumi globāli ietekmē nozares un tā sekas valstu ekonomika izjutīs arī ilgtermiņā. 

Šie notikumi tiešā veidā ietekmē transportu un loģistikas iespējas, kā arī potenciālajiem tūristiem liek uzdot jautājumu par Baltijas reģiona drošību. Šo apstākļu kopums, likumsakarīgi, ir jauns trieciens Latvijas tūrisma nozarei, kas atspoguļojas tūristu rezervāciju skaita kritumā, plānoto pasākumu atcelšanā vai pārplānošanā. 

Kā zināms, viens no Latvijas Tūrisma mārketinga stratēģijas prioritārajiem tūrisma veidiem ir darījumu un pasākumu (MICE) tūrisms. Lai atbalstītu šī tūrisma veida attīstību Latvijas reģionos un tā popularizēšanu starptautisku, pandēmijas laikā LIAA Tūrisma departaments izveidojis jaunu resursu www.meetlatvia.com. Tajā ir apkopotas konferenču norises vietas Latvijas lielākajās pilsētās, kā arī būs pieejama jaunumu sadaļa, kurā tiks vēstīts par Latvijas darījumu un pasākumu (MICE) tūrisma jomas aktualitātēm.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir noslēgusi līgumu ar sabiedrisko attiecību aģentūru “Miltton” par regulāra satura izveidi šim resursam, kam regulāris varēs sekot arī MeetLatvia LinkedIn kontā www.linkedin.com/showcase/meetlatvia. Radītās ziņas tiks izplatītas arī starptautiskajiem MICE medijiem. 

Tā kā drošības aspekts tūrisma nozarei ir vitāli svarīgs, aģentūra ir apkopojusi nozares aktualitātes pirmajā publikācijā, kurā tiek uzsvērts, ka Latvija ir “droša vide investīcijām, iedzīvotājiem un viesiem”. Šī gada vasara Latvijas darījumu tūrismam solās būt dinamiska, jo gaidāmi vairāki augsta līmeņa pasākumi dažādās nozarēs. Jūnija beigās Latvija uzņems Trīs Jūru iniciatīvas samitu un Biznesa forumu – samitā piedalīsies nozaru profesionāļi no Eiropas Komisijas dalībvalstīm un ASV. Oktobrī norisināsies Starptautiskais drošības un politikas forums “Riga Conference 2022”. Tāpat vasarā Latvijā gaidāmi vairāki ievērojami kultūras notikumi – festivāli un koncerti ar starptautisku auditoriju piedalīšanos. 

LIAA sniedz atbalstu tūrisma uzņēmējiem un ir ieinteresēti nodrošināt darījumu tūrisma turpmāku pastāvēšanu Latvijā, piedāvājot plašu atbalsta programmu šajā nozarē strādājošajiem. Vairāk par to var uzzināt LIAA mājaslapā: Atbalstāmās darbības pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” (tūrisms) ietvaros. Vairāk aktualitāšu par Latvijas darījumu tūrisma nozari var lasīt “Meet Latvia” mājaslapā. 

Kategorijas
Komunikācija Mediji, PR, poligrāfija, reklāma Reklāma

Iepirkumu par valsts tēla pētījuma izstrādi plāno izsludināt šogad

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) iepirkumu par valsts tēla pētījuma izstrādi plāno izsludināt šogad, aģentūrai LETA pastāstīja LIAA Komunikācijas un informācijas departamenta pārstāvis Jānis Kovaļevskis.

Viņš sacīja, ka pašreiz LIAA turpina darbu pie stratēģijas jeb rīcības plāna izstrādes attiecībā uz valsts tēla ieviešanas turpmākajiem soļiem. Paralēli notiek darbs pie jaunas tehniskās specifikācijas izstrādes starptautiskam pētījumam par Latvijas tēlu dažādās pasaules valstīs. Šo iepirkumu plānots izsludināt šogad.

“Līdz šim jau ir definēts, ka Latvijas valsts tēls tiks veidots pēc misiju pieejas principa. Tas nozīmē, ka starptautiskajā komunikācijā vairāk runāsim par to, kas mēs esam un ko mēs darām. Latvijai ir nepieciešami jauni izaicinājumi, lai veidotu tehnoloģiski attīstītas valsts tēlu, tādēļ kā pirmā misija izvēlēta misija “Jūra 2030” , sacīja Kovaļevskis.

Tāpat viņš pastāstīja, ka nākamā gada janvārī iecerēts uzsākt plašāku komunikāciju ar sabiedrību par to, kā ikviens no mums var sekmēt misijas mērķu sasniegšanai. Tiks atklāta arī “Sarunu telpa” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur dažādos formātos tiks meklētas atbildes uz Latvijas attīstībai būtiskiem jautājumiem.

Vienlaikus plānoti arī vairāki projekti ar Latvijas uzņēmēju iesaisti, kuri praksē iedzīvinās misiju “Jūra 2030”. Darbs ir aizsākts pie projektiem saistībā ar 5G tehnoloģiju plašāku pielietojumu.

Kovaļevskis skaidroja, ka ar misiju “Jūra 2030” Latvija starptautiski iestāsies par tīra ūdens pieejamību katram pasaules iedzīvotājam. “Šāda pieeja palīdzēs radīt priekšnoteikumus un risinājumus, lai nodrošinātu iespēju attīrīt Baltijas jūru, kas ir viena no visvairāk piesārņotajām un apdraudētajām jūrām pasaulē,” sacīja LIAA pārstāvis.

Pēc viņa teiktā, pie misijas izstrādes tiek veidota sadarbība ar globāla līmeņa spēlētājiem, tostarp Eiropas Komisiju, ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas un vairākiem starptautiski nozīmīgiem uzņēmumiem, kuri ir gatavi iesaistīties, piedāvājot finansējumu dažādu tehnoloģiju attīstībai, kuras sekmētu tīra ūdens pieejamību.

“Mūsu mērķis ir apvienot interesi un talantus Latvijas teritorijā, nodrošinot īpašus apstākļus jaunu ideju un produktu attīstībai,” teica Kovaļevskis.
Jau vēstīts, ka Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) septembrī apturēja LIAA vairāk nekā pusmiljonu eiro vērto iepirkumu par Latvijas valsts tēla pētījuma, stratēģijas un rīcības plāna izstrādi.

Konkursā pieteicās trīs pretendenti – kompānija “Hill + Knowlton Limited”, piedāvājot darbus veikt par 525 000 eiro, Spānijas kompānija “Bloom Consulting” par līgumcenu 530 000 eiro, kā arī SIA “McCann Rīga” ar piedāvāto līgumcenu 535 000 eiro.

Vienlaikus saņemtas arī trīs sūdzības par konkursa nolikumu. Iepirkuma uzraugi secinājuši, ka daļa apstrīdēto konkursa nolikuma prasību patiešām ir neatbilstošas, tādēļ 14.septembrī pieņemts lēmums par iepirkuma atcelšanu.

LIAA apņēmusies valsts tēla attīstības stratēģiju līdz gada beigām izstrādāt pati, savukārt par valsts tēla pētījumu un rīcības plānu būs jāsludina jauns iepirkums.

Ziņots arī, ka jūnija beigās LIAA izsludinātā iepirkuma prognozētā līgumcena bija 540 000 eiro.

Kategorijas
Māksla, kultūra un atpūta Reklāma

Apturēta iepirkuma dēļ Latvijas valsts tēla pētījuma, stratēģijas un rīcības plāna izstrāde varētu kavēties pusgadu

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) apturējis Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vairāk nekā pusmiljonu eiro vērto iepirkumu par Latvijas valsts tēla pētījuma, stratēģijas un rīcības plāna izstrādi, un tas procesu varētu aizkavēt par apmēram pusgadu, trešdien ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Raidījums atgādina, ka LIAA konkursā pieteicās trīs pretendenti – kompānija “Hill + Knowlton Limited”, piedāvājot darbus veikt par 525 000 eiro, Spānijas kompānija “Bloom Consulting” par līgumcenu 530 000 eiro, kā arī SIA “McCann Rīga” ar piedāvāto līgumcenu 535 000 eiro.

Vienlaikus saņemtas arī trīs sūdzības par konkursa nolikumu. Iepirkuma uzraugi secinājuši, ka daļa apstrīdēto konkursa nolikuma prasību patiešām ir neatbilstošas, tādēļ 14.septembrī pieņemts lēmums par iepirkuma atcelšanu.

Pēc raidījumā vēstītā, atcelta, piemēram, prasība speciālistiem pēc iepriekšējas darba pieredzes vienā komandā. Kā nepamatota IUB ieskatā ietverta arī iespēja apliecināt kvalifikāciju ar vēl nepabeigtu projektu, kā arī pieredzes prasība valsts tēla pētījuma izstrādē, ietverot valstis vismaz divos kontinentos.

LIAA apņēmusies valsts tēla attīstības stratēģiju līdz gada beigām izstrādāt pati, savukārt par valsts tēla pētījumu un rīcības plānu būs jāsludina jauns iepirkums.

LETA jau vēstīja, ka jūnija beigās LIAA izsludinātā iepirkuma prognozētā līgumcena bija 540 000 eiro.

Konkursā iesniegtas arī trīs sūdzības. Tās iesnieguši SIA “Alpha Baltic Media” un SIA “HBS Latvia”, kā arī Baiba Liepiņa.

Kategorijas
Komunikācija Likumdošana, normatīvie akti Mediji, PR, poligrāfija, reklāma Reklāma Uzņēmējdarbība

Asociācija: Iepirkumu reklāmas kampaņām cīņā pret Covid-19 EM mēģinājusi pasniegt kā tirgus izpēti

Tuvākajos mēnešos Latvijas sabiedrība saņems lielu daudzumu mērķētas informācijas saistībā ar Covid-19, jo gan Ekonomikas ministrija (EM), gan Valsts kanceleja (VK) šim nolūkam plāno tērēt teju pusmiljonu eiro. EM kampaņa izmaksās 120 tūkstošus eiro, un tās nolūks ir stāstīt par drošu iepirkšanos. Savukārt VK par 330 tūkstošiem eiro iecerējusi vairākas aktivitātes. Pirmā kampaņa līdz Latvijas iedzīvotāju redzeslokam nonāks šī mēneša beigās. Eksperti atzīst, ka sabiedrības informēšanas kampaņām ir jābūt, jo dezinformācija un līdz ar to cilvēku bailes, izmisums un dusmas izplatās ātri un nekoordinēti. Tomēr pagaidām iepirkumu procedūras rada bažas par caurspīdīgumu un Latvijas Reklāmas asociācija asi kritizē EM, ka tā organizē iepirkumu, bet mēģina to pasniegt kā tirgus izpēti.

– Ekonomikas ministrija drošas iepirkšanās kampaņā izlēma nerīkot iepirkumu konkursu, bet gan pati uzrunāt sešas reklāmas aģentūras.

– Konkursa aizkulises: sešas reklāmas aģentūras kādas februāra piektdienas pēcpusdienā saņēma e-pastu ar aicinājumu piedalīties tirgus izpētē.

– Zemo aktivitāti iespējams skaidrot ar kampaņas budžetu – 120 tūkstoši eiro, kas reklāmas aģentūrām nešķiet pievilcīgs.

– Arī Valsts kanceleja iecerējusi vairākas aktivitātes, tostarp veidot integrētu komunikācijas kampaņu par 330 tūkstošiem eiro.

– Pērn Covid-19 krīzes seku mazināšanai kopumā tikai piešķirti vairāk nekā miljards eiro.

– Sabiedrības informēšanas kampaņas zem lupas sola skatīt arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

EM drošas iepirkšanās kampaņā izlēma nevis rīkot iepirkumu konkursu, kurā varētu pieteikties jebkura no nozares aģentūrām, bet uzrunāt pati sešas aģentūras. No šīm sešām aģentūrām savu pieteikumu iesūtīja tikai viena – “McCann Rīga”. Un tā arī tika atzīta par labu esam. Ar “McCann Rīga” tuvākajā laikā ministrija noslēgs līgumu, lai jau pēc iespējas ātrāk kampaņu varētu realizēt dzīvē. EM valsts sekretārs Edmunds Valantis apgalvo, ka šī nav ierasta prakse, bet laika spiediens ir liels.

Tomēr no sešām uzrunātajām aģentūrām savu pieteikumu iesniedza tikai viena.

Latvijas Reklāmas asociācijas vadītāja Baiba Liepiņa atklāja EM rīkotā iepirkuma konkursa aizkulises, proti, ka sešas reklāmas aģentūras kādas februāra piektdienas pēcpusdienā saņēma e-pastu ar aicinājumu piedalīties tirgus izpētē.

Piedāvājumus jāiesniedz pēc četrām darba dienām.

EM iepirkumā, pēc Liepiņas teiktā, konkursantiem nebija skaidri nedz vērtēšanas kritēriji, nedz tas, kas notiek, ja pieteikumu iesniedz tikai viens no sešiem pretendentiem. Viņasprāt, normāla prakse tik liela budžeta iepirkumam būtu rīkot atklātu iepirkumu, kurā var piedalīties plašāks loks nozares pārstāvju.

Reklāmas aģentūras SIA «McCann Rīga» vadošais partneris Kristaps Siliņš uzsvēra, ka nezināja, ka “McCann Rīga” bija vienīgie, kas iesniedza savu piedāvājumu.

Iespējams pie vainas ir kampaņas budžets – 120 tūkstoši eiro, kas reklāmas aģentūrām nešķiet pievilcīgs.

Arī komunikācijas aģentūras “A.W.Olsen & Partners” partnere, Latvijas Universitātes (LU) docente Olga Kazaka akcentēja, ka tik apjomīga budžeta kampaņai vajadzēja veidot atklātu iepirkuma procedūru, nevis tikai uzrunāt dažas aģentūras.

Paralēli EM iecerētajai drošas iepirkšanās kampaņai, kas publiskajā telpā būs manāma kuru katru brīdi un ilgs līdz jūnija beigām, pie durvīm klauvē arī Valsts kancelejas integrētā komunikācijas kampaņa.

Tai valdība no neparedzētiem līdzekļiem atvēlēja 330 tūkstošus eiro. VK Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta konsultante Egita Diure norādīja, ka kampaņa sadalīta vairākās, vismaz deviņās aktivitātēs un iespējams, ka visu naudu nevajadzēs izlietot. Pirmā kampaņa sagaidāma šī mēneša beigās. Tās nosaukums ir “Gribu vasaru!”, bet, iespējams, tas tiks mainīts. Tās koncepciju par 10 tūkstošiem eiro decembrī izstrādāja jau pieminētā aģentūra “McCann Rīga”, kas uzvarēja konkursā. Lai šo kampaņu, tā teikt, iedzīvinātu jeb izvietotu medijos, plānots tērēt vēl 70 tūkstošus eiro. Iepirkumu procedūra tiks sākta tuvākajās dienās, un arī VK šajā reizē iecerējusi iet EM ministrijas ceļu un pati uzrunāt vairākas aģentūras.

Ar ne vienu vien izaicinājumu un sabiedrības spiedienu saskāries arī Vakcinācijas projekta birojs, kas vairs nav zem VM spārna, bet gan iekļauts Nacionālā veselības dienesta azotē kā jauna struktūrvienība. Sabiedrībā daudz apspriesta arī vakcinācijas biroja iecere izdot 825 tūkstošus eksemplāru par Covid-19 avīzi, kas nonāks katras mājsaimniecības pastkastītē. Vakcinācijas biroja pārstāve Ieva Stūre atklāja, ka ideja par avīzi nav atmesta.

Savukārt avīzes satura veidošanai papildu spēki nebūs piesaistīti. To veidos VM sistēmā esošo iestāžu eksperti. Par to papildus izmaksas nebūtu.

Pērn Covid-19 krīzes seku mazināšanai kopumā tika piešķirti vairāk nekā miljards eiro. Valsts kontroles vadītājs Rolands Irklis atzīmēja, ka kontrole tur roku uz pulsa un izvērtē vairāk nekā 90% no šiem līdzekļiem.

Valsts kontroles redzes lokā ir arī vakcinācijas process kopumā un ar to saistītās sabiedrības informēšanas kampaņas. Valsts kontrole kampaņas sola vērtēt ne pēc satura, bet lūkos, vai līdzekļi izlietoti atbilstoši. Ziņojums gaidāms vasarā.

Sabiedrības informēšanas kampaņas, tostarp plānoto vakcinācijas avīzi, kas varētu nonākt katras mājsaimniecības pastkastītē, zem lupas sola skatīt arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Kategorijas
Atpūta Elektroniskais iepirkums Komunikācija Medicīna, farmācija, veselība Reklāma

Valsts par 330 000 eiro plāno īstenot integrētu kampaņu Covid-19 izplatības mazināšanai un emocionālās spriedzes mazināšanai

Valsts plāno veltīt 330 000 eiro, lai īstenotu kampaņu iedzīvotāju emocionālās spriedzes mazināšanai un aktīva dzīvesveida veicināšanai.


Otrdien valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē tiks skatīts informatīvais ziņojums par Covid -19 izplatības ierobežošanai nepieciešamo integrētās komunikācijas kampaņu īstenošanu 2021.gadā.


Ziņojumā teikts, ka līdzšinējo pieeju Covid-19 krīzes risināšanā valdības un valsts pārvaldes komunikācijā nepieciešams papildināt ar integrētās komunikācijas iniciatīvām, kas fokusētas uz to, lai iedzīvotājiem būtu nepieciešamā izpratne, apstākļi un atbalsts epidemioloģiski droša uzvedības modeļa īstenošanai ilgtermiņā. Ar kampaņu iecerēts spēkā esošos drošības pasākumus un ierobežojumus komunicēt kā skaidri saprotamus, viegli uztveramus un emocionāli saistošus uzvedības modeļus.


Integrētās komunikācijas kampaņu mērķis ir ne tikai veicināt Covid-19 izplatības samazināšanos, veicinot droša uzvedības modeļa nostiprināšanos iedzīvotāju sadzīvē ilgtermiņā, bet arī mazināt emocionālo spriedzi sabiedrībā, veicināt iedzīvotāju psiholoģisko noturību un pieejamā atbalsta instrumentu izmantošanu.


Ar integrēto kampaņu iecerēts veicināt veselīgu, aktīvu un sabalansētu dzīves veidu atbilstoši epidemioloģiski vēlamajiem uzvedības modeļiem. Aktīva un veselīga dzīves veida veicinošu aktivitāšu popularizēšanā plānots izmantot informatīvas kampaņas, reklāmas kampaņas un aktivitātes mērķauditorijām atbilstošos informācijas kanālos, kā arī iesaistīt sadarbības partnerus.


Integrētās kampaņas ietvaros iecerēts īstenot valsts mēroga kampaņa “Gribu vasaru!”, kuras īstenošanai plānots novirzīt 70 000 eiro.
Kampaņai epidemioloģiskās drošības veicināšanai darba vietās plānots piešķirt 50 000 eiro, sociālā dizaina elementu izstrādei un ieviešanas veicināšanas kampaņai – 50 000 eiro, ar socializēšanos saistīto risku mazināšanas komunikācijas aktivitātēm – 20 000 eiro, mazākumtautību iedzīvotāju informēšanas aktivitātēm – 50 000 eiro, mediju un sabiedrisko attiecību ilgtermiņa iepirkumam – 40 000 eiro, bet reklāmas aģentūras ilgtermiņa atbalstam – 40 000 eiro.


Aktīvu un veselīgu dzīvesveidu veicinošas komunikācijas kampaņai un aktivitātēm paredzēts novirzīt 30 000 eiro, bet iedzīvotāju emocionālo veselību veicinošas komunikācijas kampaņai un aktivitātēm – 30 000 eiro.


Augstāk minēto integrēto komunikācijas kampaņu īstenošanu Valsts kanceleja plāno sākt martā un to intensitāti, kā arī saturisko fokusu pielāgot aktuālajai epidemioloģiskajai situācijai un prognozēm par tās attīstību.


Kampaņas “Gribu vasaru!” pamatā tiks ņemts Valsts kancelejas sarunu procedūras ceļā veikts iepirkums, pielāgojot tās saturu aktuālajām komunikācijas vajadzībām un izvēršot to par nacionāla līmeņa komunikācijas kampaņu, kā rezultātā iepriekš veiktajā sarunu procedūrās izvirzītās prasības nemainīsies un attiecīgi cita iepirkuma procedūra nebūs nepieciešama.

Kategorijas
Iespieddarbi un izdevējdarbība Nozares Reklāma

Uzvaru garantē uzkrātie resursi un pieredze

Prezentreklāmas jomas iepirkumu organizatorus pirms to izsludināšanas SIA PRO-BALTIC valdes locekle Natālija Kaceviča aicina klātienē iepazīties ar šīs jomas specifiku un esošajiem paraugiem, kas dotu iespēju sagatavot kvalitatīvākus konkursu nolikumus, bet uzņēmējiem atvieglotu dalību tajos.

– Pastāstiet par uzņēmuma darbību. Kādi ir SIA PRO-BALTIC sniegtie pakalpojumi, klienti? Vai klienti ir tikai Latvijā?

– SIA PRO-BALTIC ir viens no nozares līderiem ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi prezentreklāmas jomā. Dažu gadu laikā, darbojoties Latvijas tirgū, mums ir izdevies iegūt lielāko Latvijas un ārzemju uzņēmumu uzticību, kuriem noteicošais faktors reklāmas suvenīru izvēlē ir to kvalitāte. Mūsu uzņēmums tiešām daudz piedalās iepirkumos un sadarbojas ar valsts iestādēm. PRO-BALTIC ir vadošais eksperts “garšīgo” korporatīvo dāvanu jomā – esam pirmā prezentreklāmas kompānija Latvijā, kas ir atzīta par atbilstošu pārtikas aprites prasībām un ir saņēmusi PVD reģistrācijas apliecību.

– Cik apjomīgi ir pasūtījumi? Vai strādājat arī ar individuāliem pasūtītājiem, kuriem nepieciešami nelieli drukas vai tml. pakalpojumi?

– Prezentreklāmas jomā pasūtījumi, salīdzinot ar citām nozarēm, nav apjomīgi, vairākums ir zem 10 000 EUR, attiecīgi uz tiem neattiecas Publisko iepirkumu likums. Mēs ar prieku apkalpojam gan uzņēmumus, gan fiziskās personas.