Pilnsabiedrības vai apvienības dalība iepirkumā – vai pamatota?

Ieva Šmite-Antoņenko, 03/04/2019

Post image for Pilnsabiedrības vai apvienības dalība iepirkumā – vai pamatota?

Pilnsabiedrības un apvienības ir pieļaujama sadarbības forma

Kā viens no šādiem sadarbības veidiem ir konkurentu veidotas pilnsabiedrības vai apvienības, kas izveidotas konkrētam mērķim – nodrošināt iespēju piedalīties iepirkumos, kuros katrs uzņēmums individuāli neatbilst izvirzītajām pasūtītāja kvalifikācijas prasībām vai nespēj izpildīt paredzēto līgumā paredzēto darbu.

Latvijā visizplatītākais pārkāpuma veids nemainīgi ir konkurentu aizliegtas vienošanās (par cenām, par tirgu sadali u.c.), un tieši iepirkumi, neatkarīgi no to nozares, ir pakļauti augstam karteļu riskam. Tāpēc uzņēmējiem, apvienojot spēkus piegādātāju apvienībās, pirmkārt, pašiem būtu jāizvērtē šādas apvienības izveidošanas objektīva nepieciešamība un vajadzības gadījumā jāspēj tā pamatot. Otrkārt, arī pasūtītājam vajadzētu sekot līdzi šādu apvienību dalībai iepirkumos, novērtējot, cik tas katrā konkrētajā gadījumā ir bijis pamatoti.

Tāpat gadījumos, kad iepirkumu procedūrās piedalās piegādātāju apvienība (līdzīgi kā gadījumos, kad tiek piesaistīti apakšuzņēmēji), pasūtītāji ir aicināti lūgt apvienībai iesniegt piedāvājumos informāciju par katra biedra iesaisti līguma izpildē, norādot precīzi, ko tieši un kādā apmērā katrs apvienības biedrs izpildīs vai piegādās.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: