Iepirkumi, ES fondi

Publisko iepirkumu jomas regulējumā pilnveidos pretendentu izslēgšanas kritērijus un iekļaus līgumu reģistru

LETA, 20.01.2021
Thumbnail image for Publisko iepirkumu jomas regulējumā pilnveidos pretendentu izslēgšanas kritērijus un iekļaus līgumu reģistru

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Publisko iepirkumu likumā, kas paredz pilnveidot pretendentu izslēgšanas kritērijus, lai tādējādi veicinātu kandidātu un pretendentu dalību publiskajos iepirkumos. Grozījumi arī paredz iekļaut likumā regulējumu par līgumu reģistru.

→ Lasīt visu

Tiks meklēts videi draudzīgs risinājums neelektrificēto līniju attīstībai, kas ļautu piesaistīt Eiropas Savienības līdzfinansējumu vilcienu iegādei

AS "Pasažieru vilciens", 08.01.2021
Thumbnail image for Tiks meklēts videi draudzīgs risinājums neelektrificēto līniju attīstībai, kas ļautu piesaistīt Eiropas Savienības līdzfinansējumu vilcienu iegādei

Globālie vides aizsardzības mērķi prasa samazināt emisijas transporta nozarē, tādēļ AS “Pasažieru vilciens” sadarbībā ar Satiksmes ministriju jau strādā pie risinājumiem, kas ļautu aizstāt uzņēmuma rīcībā esošos dīzeļvilcienus ar citiem, videi draudzīgākiem vilcienu veidiem.

→ Lasīt visu

Iepriekšējo gadu laikā ievērojami uzlabota elektroenerģijas obligātā iepirkuma sistēmas uzraudzība

Ekonomikas ministrija, 07.01.2021
Thumbnail image for Iepriekšējo gadu laikā ievērojami uzlabota elektroenerģijas obligātā iepirkuma sistēmas uzraudzība

Kopš 2012. gada veikti nozīmīgi pasākumi elektroenerģijas obligātā iepirkuma (turpmāk – OI) sistēmas darbības pilnveidošanai, kas bija vērsti gan uz esošā atbalsta mehānisma pārskatīšanu un ierobežošanu, tostarp pārtraukts piešķirt jaunas tiesības pārdot elektroenerģiju OI ietvaros vai saņemt garantētu maksu par elektrostacijā uzstādīto jaudu, ieviesta virkne pasākumu elektrostaciju pārkompensācijas novēršanai, ierobežots valsts atbalsta saņemšanas ilgums un atbalsts AS “Latvenergo” Rīgas TEC-1 un Rīgas TEC-2 stacijām, kā arī samazināts OI komponentes apmērs.

→ Lasīt visu

Nākamajā gadā plānoti nozīmīgi ieguldījumi Nacionālo bruņoto spēku spēju stiprināšanā

AM Militāri publisko attiecību departaments, 30.12.2020
Thumbnail image for Nākamajā gadā plānoti nozīmīgi ieguldījumi Nacionālo bruņoto spēku spēju stiprināšanā

Aizsardzības ministrija informē, ka 2021.gadā plānots realizēt vairākus nozīmīgus projektus, kas turpinās Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes mehanizāciju, kā arī uzlabos kaujas un atbalsta spējas.

→ Lasīt visu

Izsludināts konkurss Latvijas ekspozīcijas veidošanai 59.Venēcijas mākslas biennālē

Kultūras ministrija, 22.12.2020
Thumbnail image for Izsludināts konkurss Latvijas ekspozīcijas veidošanai 59.Venēcijas mākslas biennālē

Kultūras ministrija (KM) izsludina konkursu Latvijas ekspozīcijas veidošanai pasaules prestižākajā mākslas izstādē – 59. Venēcijas mākslas biennālē, kas norisināsies no 2022. gada 23. aprīļa līdz 27. novembrim. Konkursa pretendenti aicināti piedāvāt ekspozīcijas mākslinieciskās idejas koncepciju un tās dizaina risinājumu.

→ Lasīt visu

Būvniecības nozare ir balstījusi Latvijas ekonomiku šogad; nākamajā gadā vajadzīga konstruktīvāka sadarbība ar valsts pārvaldi

"LATVIJAS BŪVUZŅĒMĒJU PARTNERĪBA" BIEDRĪBA, 22.12.2020
Thumbnail image for Būvniecības nozare ir balstījusi Latvijas ekonomiku šogad; nākamajā gadā vajadzīga konstruktīvāka sadarbība ar valsts pārvaldi

Būvniecības nozare, kas ir septītais lielākais Latvijas tautsaimniecības sektors, šogad strādājusi pandēmijas ēnā, turpinot dod darbu nozarē desmitiem tūkstošiem strādājošo un īstenot vērienīgus dzīvojamo, komercsektora un publiskās infrastruktūras projektus.

→ Lasīt visu

Valdībā apstiprina 100 miljonu investīcijas ceļu būvniecībai 2021.gadā

Satiksmes ministrija, 09.12.2020
Thumbnail image for Valdībā apstiprina 100 miljonu investīcijas ceļu būvniecībai 2021.gadā

Valdība šodien piešķīra papildu līdzekļus 100 miljonu eiro apmērā ceļu atjaunošanai 2021.gadā. Finansējums dos iespēju nākamgad sakārtot vairāk nekā 60 valsts ceļu objektu, tas ir, ap 500 kilometriem valsts autoceļu visos Latvijas reģionos.

→ Lasīt visu

IUB vadītājs: Pasliktinoties situācijai ekonomikā, sūdzību skaits par iepirkumiem pieaug

LETA, 02.12.2020
Thumbnail image for IUB vadītājs: Pasliktinoties situācijai ekonomikā, sūdzību skaits par iepirkumiem pieaug

Pasliktinoties situācijai ekonomikā, Iepirkumu uzraudzības birojam (IUB) iesniegto sūdzību skaits pieaug, intervijā aģentūrai LETA atzina IUB vadītājs Artis Lapiņš.

→ Lasīt visu

Eiropas Zāļu aģentūra turpina vērtēt vakcīnas pret Covid-19

Zāļu valsts aģentūra, 23.11.2020
Thumbnail image for Eiropas Zāļu aģentūra turpina vērtēt vakcīnas pret Covid-19

Šobrīd Eiropas Zāļu aģentūra veic vakcīnu pret Covid-19 vērtēšanu saskaņā ar tikpat stingrām prasībām kvalitātei, drošumam un efektivitātei kā jebkurām citām zālēm.

→ Lasīt visu

“Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas” apgrozījums trešajā ceturksnī sasniedzis 7,1 miljonu eiro

LETA, 03.11.2020
Thumbnail image for “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas” apgrozījums trešajā ceturksnī sasniedzis 7,1 miljonu eiro

AS “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca” apgrozījums šogad trešajā ceturksnī bija 7,121 miljons eiro, kas ir gandrīz pagājušā gada attiecīgā perioda līmenī, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijas pārstāvji.

→ Lasīt visu