Iepirkumi, ES fondi

Ziņojums par rezultātiem ar Covid-19 saistīto valsts centralizēto iepirkumu uzraudzībai

Biedriba Sabiedriba par atklatibu - Delna, 03.08.2020
Thumbnail image for Ziņojums par rezultātiem ar Covid-19 saistīto valsts centralizēto iepirkumu uzraudzībai

No 2020. gada 21. aprīļa līdz 15. jūnijam Delna kā neatkarīgs novērotājs uzraudzīja ar Covid-19 saistīto valsts centralizēto iepirkumu veikšanu. Delna piedalījās 14 Aizsardzības ministrijas (AM) darba grupu sēdēs un 7 Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra (VAMOIC) iepirkumu komisijas sēdēs un vērtēja 10 iepirkumu procesus, no kuriem sešos iepirkumos Delna bija klāt no to uzsākšanas brīža un varēja piedalīties iepirkumu komisijās.

→ Lasīt visu

Veselības resora aizsarglīdzekļu iepirkumi: vai nepietiekams tiesiskais regulējums var attaisnot steigā pieņemtus lēmumus

Valsts kontrole, 21.07.2020
Thumbnail image for Veselības resora aizsarglīdzekļu iepirkumi: vai nepietiekams tiesiskais regulējums var attaisnot steigā pieņemtus lēmumus

Tāda mēroga pandēmija kā Covid-19 ne pasaulē, ne Latvijā iepriekš nebija prognozējama. Tādēļ īsā laika posmā ārkārtējās situācijas apstākļos atklājās iepriekš ilgstoši pieļauto neizdarību sekas materiālo rezervju plānošanā un iegādē, turklāt aizsardzības līdzekļu iegādes procesa organizācija joprojām rada virkni neatbildētu jautājumu.

→ Lasīt visu

Pašvaldības pagaidu administrācija izsaka piezīmi Rīgas pilsētas arhitektam Princim

LETA, 09.07.2020
Thumbnail image for Pašvaldības pagaidu administrācija izsaka piezīmi Rīgas pilsētas arhitektam Princim

Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija šodien nolēma Rīgas pilsētas arhitektam Gvido Princim izteikt piezīmi par noslēgto iepirkumu līgumu nereģistrēšanu sistēmā.

→ Lasīt visu

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: “Vidi saudzējošas un veselīgas pārtikas sistēmas izveide ražotājiem būs gan iespēja, gan milzīgs sociālekonomisks izaicinājums”

Zemkopības ministrija, 03.07.2020
Thumbnail image for Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: “Vidi saudzējošas un veselīgas pārtikas sistēmas izveide ražotājiem būs gan iespēja, gan milzīgs sociālekonomisks izaicinājums”

Ceturtdien, 2.jūlijā zemkopības ministrs Kaspars Gerhards tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdi Gintu Kaminski, lai vienotos par turpmāko Zemkopības ministrijas (ZM) un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) sadarbību.

→ Lasīt visu

Eksperti: Efektīvākai digitalizācijas ieviešanai valsts pārvaldē nepieciešams mazināt birokrātiju

LETA, 02.07.2020
Thumbnail image for Eksperti: Efektīvākai digitalizācijas ieviešanai valsts pārvaldē nepieciešams mazināt birokrātiju

Lai valsts pārvaldē varētu efektīvāk ieviest digitalizāciju, nepieciešams mazināt birokrātisko slogu, trešdien tiešsaistes diskusijā “Vai Latvija ir digitāla valsts?” sacīja eksperti.

→ Lasīt visu

Skatīs opozīcijas pieprasījumu Kariņam par “izvairīšanos informēt” saistībā ar Covid-19 iepirkumiem

LETA, 17.06.2020
Thumbnail image for Skatīs opozīcijas pieprasījumu Kariņam par “izvairīšanos informēt” saistībā ar Covid-19 iepirkumiem

Saeimas Pieprasījumu komisija šodien skatīs opozīcijas Saeimā iesniegto pieprasījumu, kurā Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) pārmesta “izvairīšanās sniegt pieprasīto informāciju” saistībā ar izpildvaras veiktajiem iepirkumiem Covid-19 krīzes laikā.

→ Lasīt visu

IUB apstiprina Saeimas komisijas aizdomas un sauc pie atbildības VARAM amatpersonu par pārkāpumiem ATR informatīvās kampaņas iepirkumā

LETA, 28.05.2020
Thumbnail image for IUB apstiprina Saeimas komisijas aizdomas un sauc pie atbildības VARAM amatpersonu par pārkāpumiem ATR informatīvās kampaņas iepirkumā

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) ir pieņēmis lēmumu administratīvā pārkāpuma lietvedības ietvaros saukt pie administratīvās atbildības Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbildīgo amatpersonu, kuras darbībā saskatīti pārkāpumi, rīkojot vienu no ārpakalpojuma iepirkumiem administratīvi teritoriālās reformas (ATR) informatīvajai kampaņai.

→ Lasīt visu

Godiņš: Konkursā par reģionālajiem pārvadājumiem daļa pretendentu kavēja iepirkuma procesu

LETA, 21.05.2020
Thumbnail image for Godiņš: Konkursā par reģionālajiem pārvadājumiem daļa pretendentu kavēja iepirkuma procesu

Autotransporta direkcijas konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu no 2021.gada daļa pārvadātāju vairāk spēku tērēja tam, lai kavētu iepirkuma procesu un to pārsūdzētu, nevis sagatavotu kvalitatīvu pieteikumu.

→ Lasīt visu

Savulaik iepirktos rokas radarus policija vairs negrib izmantot, jo to fotofiksācijas trūkuma dēļ to mērījumi tiekot bieži apšaubīti

LETA, 19.05.2020
Thumbnail image for Savulaik iepirktos rokas radarus policija vairs negrib izmantot, jo to fotofiksācijas trūkuma dēļ to mērījumi tiekot bieži apšaubīti

Savulaik iepirktos rokas radarus Valsts policija (VP) praksē vairs negrib izmantot, jo tiesās arvien biežāk tiek apšaubītas lietas, kurās kurās nav pārkāpuma fotoattēla vai videoieraksta, Valsts kontrolei (VK) skaidrojusi VP.

→ Lasīt visu

Valsts kontrole konstatējusi trūkumus TM pakļautības iestāžu iepirkumu sistēmās

LETA, 19.05.2020
Thumbnail image for Valsts kontrole konstatējusi trūkumus TM pakļautības iestāžu iepirkumu sistēmās

Valsts kontrole (VK) ir konstatējusi trūkumus Tieslietu ministrijas (TM) pakļautības iestāžu iepirkumu sistēmās, kas ietekmē savlaicīgu un sekmīgu iepirkumu plānošanu un īstenošanu.

→ Lasīt visu