Atkritumu apsaimniekošana un vide

Monopola apstākļos atkritumu apsaimniekošanas cena ir vidēji par 24% augstāka

Konkurences padome, 19.01.2021
Thumbnail image for Monopola apstākļos atkritumu apsaimniekošanas cena ir vidēji par 24% augstāka

Sadzīves atkritumu apsaimniekošana ir viens no tirgiem, kam Konkurences padome (KP) vairāku gadu garumā ir pievērsusi īpašu uzmanību. 2016. gadā KP veica visaptverošu pētījumu par atkritumu apsaimniekošanu Latvijā.

→ Lasīt visu

Mazāk bīstamo vielu un zinošāki uzņēmumi

Baltijas Vides Forums, 19.11.2020
Thumbnail image for Mazāk bīstamo vielu un zinošāki uzņēmumi

13 uzņēmumu ir samazinājuši bīstamās vielas savā ikdienas darbā. Vairāk nekā 30 kompāniju saņēmušas konsultācijas ķīmisko vielu pārvaldības jautājumos, bet aptuveni 600 uzņēmumu pārstāvju padziļinājuši zināšanas šajā jomā. Tāds ir īsais bīstamo vielu aizvietošanas atbalsta projekta LIFE Fit for REACH paveiktā kopsavilkums Latvijā.

→ Lasīt visu

Rīgas esošais atkritumu apsaimniekošanas regulējums ierobežo brīvu konkurenci

LETA, 07.08.2020
Thumbnail image for Rīgas esošais atkritumu apsaimniekošanas regulējums ierobežo brīvu konkurenci

Konkurences padome (KP), ņemot vērā Rīgas pagaidu administrācijas publiski pausto par atšķirībām maksās par atkritumu apsaimniekošanu, norāda, ka spēkā esošais Atkritumu apsaimniekošanas regulējums ierobežo brīvu konkurenci šajā tirgū, informēja KP Komunikācijas nodaļas vadītāja Zane Gorškova.

→ Lasīt visu

Aprites ekonomikas veicināšanai jāizmanto otrreizējās izejvielas

Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija, 29.05.2020
Thumbnail image for Aprites ekonomikas veicināšanai jāizmanto otrreizējās izejvielas

Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija (LRAA) iesniegusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, Ekonomikas un Satiksmes ministrijām iesniegumu ar ierosinājumiem par aprites ekonomikas veicināšanu Covid-19 krīzes ekonomisko seku mazināšanai.

→ Lasīt visu

SIA “Eco Baltia vide” investēs 790 000 eiro Latvijā pirmo CNG atkritumu izvešanas automašīnu iegādei pakalpojumu sniegšanai Rīgā

SIA "Eco Baltia vide", 06.03.2020
Thumbnail image for SIA “Eco Baltia vide” investēs 790 000 eiro Latvijā pirmo CNG atkritumu izvešanas automašīnu iegādei pakalpojumu sniegšanai Rīgā

Veicinot atbildīgu un videi draudzīgu darbību Rīgā un visā Latvijā kopumā, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” investēs 790 000 eiro, iegādājoties Latvijā pirmās piecas CNG jeb saspiestās dabasgāzes atkritumu pārvadāšanas automašīnas.

→ Lasīt visu

Ventspilī izsludina iepirkumus par kanalizācijas tīklu pārbūvi

LETA, 04.03.2020
Thumbnail image for Ventspilī izsludina iepirkumus par kanalizācijas tīklu pārbūvi

Ventspils pašvaldības SIA “Ūdeka” izsludinājusi iepirkumus par esošo kanalizācijas tīklu pārbūvi iekšpagalmā Paula Stradiņa ielā 17a un jaunu ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūvi Kuldīgas ielā 138, aģentūru LETA informēja “Ūdeka” mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste Egita Vītola.

→ Lasīt visu

Rīgas atkritumu konkursa uzvarētāji nepārsūdzēs rezultātus

LETA, 12.02.2020
Thumbnail image for Rīgas atkritumu konkursa uzvarētāji nepārsūdzēs rezultātus

Atkritumu apsaimniekotāji “Eco Baltia vide”, “Clean R” un “Pilsētvides serviss” kopā ar “Lautus” nepārsūdzēs Rīgas atkritumu konkursa rezultātus, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmumu pārstāvji.

→ Lasīt visu

Noslēdzies Rīgas atkritumu apsaimniekošanas iepirkums

LETA, 11.02.2020
Thumbnail image for Noslēdzies Rīgas atkritumu apsaimniekošanas iepirkums

Noslēdzies Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta izsludinātais Rīgas atkritumu apsaimniekošanas iepirkums, un tajā par uzvarētājiem atzīti trīs pretendenti.

→ Lasīt visu

Rīgas atkritumu apsaimniekošanas iepirkumā uzvarējuši četri komersanti

LETA, 11.02.2020
Thumbnail image for Rīgas atkritumu apsaimniekošanas iepirkumā uzvarējuši četri komersanti

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta izsludinātajā iepirkumā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā par uzvarētājiem atzīti četri komersanti.

→ Lasīt visu