Iepirkumi – nodarbošanās visam mūžam

DZINTRA ŠVARCBAHA, 01/02/2018

Post image for Iepirkumi – nodarbošanās visam mūžam

2018.gada 18.janvārī jau otro gadu norisinājās Iepirkumu Gada balvu pasniegšanas ceremonija, kurā vairākās kategorijās sveica iepirkumu speciālistus par augstiem sasniegumiem iepirkumu jomā aizvadītā gada laikā. Kā pirmo uz interviju aicinājām pašreizējo Kultūras Ministrijas Investīciju un projektu nodaļas vadītāja vietnieku Edvīnu Pārupu, kurš saņēma Iepirkumu gada balvu kategorijā “Ieguldījums publisko iepirkumu attīstībā”. Kas kopīgs iepirkumiem un nodokļu politikai, kāpēc jaunais Publisko iepirkumu likums (PIL) nav nemaz tik izcils, bet galdi Nacionālajā bibliotēkā – tik tiešām izcili, iepirkumu nozares veterāns ar 21 gada stāžu – Edvīns Pārups – stāstīja žurnālam “Iepirkumi”.

Jūs varētu saukt par iepirkumu nozares veterānu, jo esat bijis starp pirmajiem, kas Latvijā sāka darboties iepirkumu jomā. Kā vispār cilvēks nonāk līdz iepirkumiem? Mērķtiecīgi vai pavisam nejauši?

Nav jau tā, ka biju pirmais. Pirms manis bija vēl divi izcili speciālisti – Ilga Preimāte un Roberts Groshaufmanis. Varētu teikt, ka biju pirmais no Finanšu ministrijas (FM) pārstāvjiem. Tolaik, 1997. gadā, kad pievērsos iepirkumu jomai, Ekonomikas ministrijā (EM) jau bija tapis likums par valsts un pašvaldību pasūtījumu. Tolaik Ilga Preimāte bija vadošais darbinieks šajā jomā – viņas ieguldījums ir ievērojams. Tolaik viņa strādāja Ekonomikas ministrijā un, kad iepirkumu likums pārgāja FM pārraudzībā, viņu aicināja kļūt par departamenta direktori, taču viņa atteicās.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: