Tiesai nodod RS degvielas kartes, iespējams, nelikumīgā izmantošanā apsūdzētās Volkinšteinu ģimenes lietu

LETA, 02/03/2020

Post image for Tiesai nodod RS degvielas kartes, iespējams, nelikumīgā izmantošanā apsūdzētās Volkinšteinu ģimenes lietu

Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā bijušais pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” (RS) Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins un viņa ģimenes locekļi apsūdzēti lietā par uzņēmuma degvielas kartes, iespējams, nelikumīgu izmantošanu.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šo lietu plāno skatīt 7.jūlijā plkst.13, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

LETA jau ziņoja, ka Volkinšteinam ir uzrādīta apsūdzība par sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgas izmantošanas atbalstīšanu. Savukārt viņa dēlam Jānim Volkinšteinam un dēla sievai Jūlijai Volkinšteinai apsūdzība celta par sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu.

Kopumā tiek inkriminēti 27 noziedzīgi nodarījumi laikā no 2017.gada janvāra līdz 2018.gada septembrim.

Apsūdzētie vainu neatzīst.

Prokuratūras apsūdzība balstās uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veikto izmeklēšanu. KNAB sagatavotā infografika liecināja, ka “Rīgas satiksmes” amatpersona, iespējams, darba piešķirto norēķinu karti degvielas iegādei ir nodevusi divām fiziskām personām, kuras par uzņēmuma līdzekļiem uzpildīja degvielu personīgajās automašīnās. Pēc tam “Rīgas satiksmes” amatpersona aizpildīja dokumentu, kurā nepatiesi norādīja, ka līdzekļi izmantoti uzņēmuma vajadzībām.

Pēc biroja aplēsēm, kopumā degviela šādi iepildīta par

Volkinšteins ir viens no aizdomās turētajiem vērienīgajā “Rīgas satiksmes” iepirkuma lietā, un, visticamāk, aizdomas par uzņēmuma degvielas kartes nelikumīgu izmantošanu KNAB radušās, tieši izmeklējot iepirkumu lietu. Volkinšteins uz laiku bija apcietināts, bet tagad viņš ir atbrīvots pret 100 000 eiro drošības naudu.

KNAB ir sācis kriminālprocesu saistībā ar trim “Rīgas satiksmes” veiktajiem iepirkumiem – par 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro. Kriminālprocesā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

TV3 raidījums “Nekā personīga” iepriekš vēstīja, ka Volkinšteinam bijusi “savedēja loma” – viņam esot bijis “jānosēdina pie viena galda” gan transportlīdzekļu ražotāji, gan personas, kurām bija jāslēpj kukuļa pēdas, lai viss ritētu pēc iepriekš norunāta scenārija. Pēc raidījuma ziņām, autobusu, trolejbusu un tramvaju ražotāju pārstāvju tikšanās ar kukuļa shēmu autoriem Rīgā parasti notikušas Volkinšteina dēla Jāņa vīna bārā.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: