Tautsaimniecības komisija konceptuāli atbalsta autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu tirgus atvēršanu

Saeimas Preses dienests, 09/12/2020

Post image for Tautsaimniecības komisija konceptuāli atbalsta autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu tirgus atvēršanu

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti otrdien, 8.decembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā “Par autoceļiem”, kas paredz atvērt valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu tirgu no nākamā gada rudens.
Izmaiņas paredz, ka darbu veicēju no 2021.gada 1.oktobra atbilstoši regulējumam par publiskajiem iepirkumiem izvēlēsies valsts akciju sabiedrība (VAS) “Latvijas Valsts ceļi” (LVC). Plānots, ka LVC varēs jau no nākamā gada 1.janvāra uzsākt valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu publisko iepirkumu. Patlaban autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus veic VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU).
Likumprojekta autori norādījuši, ka iecerētās izmaiņas dos iespēju ceļu būvniecības nozares un citu radniecīgu nozaru pārstāvjiem piedalīties konkursā par valsts autoceļu uzturēšanu. Tādējādi komersantiem tiks radīta iespēja paplašināt savu piedāvāto pakalpojumu klāstu un nodrošināt efektīvāku tehnikas un cilvēkresursu izmantošanu, kā arī, piemēram, mazināt autoceļu būvniecības komersantu saimnieciskās darbības sezonalitāti.
Ja iepirkumā nebūs atrasts neviens ceļu ikdienas uzturēšanas darbu veicējs, Satiksmes ministrija attiecīgajā reģionā varēs deleģēt LAU veikt darbus uz laiku, kas nebūs īsāks par deviņiem mēnešiem, bet nepārsniegs trīs gadus. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu nepārtrauktu valsts autoceļu ikdienas uzturēšanu, teikts likumprojektā.
Lai izmaiņas varētu stāties spēkā nākamā gada 1.janvārī, Tautsaimniecības komisija lūgs Saeimu šo likumprojektu atzīt par steidzamu, informēja komisijas priekšsēdētājs Ralfs Nemiro.

Informāciju sagatavoja Saeimas Preses dienests.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: