Slimnīcām individuālie aizsarglīdzekļi ir pietiekami, bet atsevišķās pozīcijās rezerves ir ievērojami mazākas

LETA, 30/10/2020

Post image for Slimnīcām individuālie aizsarglīdzekļi ir pietiekami, bet atsevišķās pozīcijās rezerves ir ievērojami mazākas

Patlaban individuālie aizsarglīdzekļi (IAL) slimnīcās pietiek, turklāt slimnīcās arī ir rezerves, bet ir atsevišķas pozīcijas, kur rezerve ir ievērojami mazāka, preses konferencē paziņoja Veselības ministrijas valsts sekretāre un Valsts operatīvās medicīniskā komisijas priekšsēdētāja Daina Mūrmane-Umbraško.
Pēc viņas sacītā, šajā kontekstā valdība ir lēmusi, ka Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs (VAMOIC) tajās pozīcijās, kur veselības nozarei vairs nav tik viegli iegādāties IAL, nāks palīgā un iepirks tos centralizēti.
“Viena no šīm pozīcijām ir ķirurģiskie nesterilie cimdi,” atklāja komisijas priekšsēdētāja, piebilstot, ka VAMOIC jau ir lūgts tos iegādāties.
Tāpat šodien panākta vienošanās, ka ārstniecības iestādes operatīvi ziņo par IAL trūkumiem, lai tālāk varētu spriest par centralizētu iepirkumu veikšanu, skaidroja Mūrmane-Umbraško.
Arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule atzina, ka pašlaik lielākas problēmas ir ar nesterilo cimdu sagādi, un to patēriņš strauji aug visā Eiropā, tostarp Francijā, kas lūgusi citu valstu palīdzību šī jautājuma risināšanā. Cipule atgādināja, ka pavasarī lielāki šķēršļi bija respiratoru un sejas masku iegādē, bet pašlaik valstis saskaras ar grūtībām cimdu sagādāšanā.
Vienlaikus viņas atzina, ka pašlaik IAL ir pietiekamā daudzumā, taču problēmas ar iegādi varētu rasties.
Kā ziņots, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja, ka, lai gan lielākā daļa individuālās aizsardzības līdzekļu rezerves ir virs diviem mēnešiem, atsevišķās pozīcijās to nav tik daudz, jo, piemēram, ar steigu vajadzētu rīkot iepirkumu nesterilajiem cimdiem, kuru patēriņš nedēļas lakā ir diezgan liels.
Viņš stāstīja, ka tieši nesterilo cimdu izmantošanas apjoms ir liels, jo nedēļas laikā iztērē virs viena miljona cimdu, tāpēc to iegāde ir jāveic pēc iespējas ātrāk.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: