Nozares

Konkurences padome publisko pārskatu par iestādes darbu 2020. gadā

Konkurences padome, 12.05.2021
Thumbnail image for Konkurences padome publisko pārskatu par iestādes darbu 2020. gadā

Konkurences padome (KP) jaunākajā publiskajā pārskatā apkopojusi 2020. gada būtiskākos iestādes darba rezultātus un aktualitātes konkurences tiesību piemērošanā Latvijā.

→ Lasīt visu

Līdz augustam plānots izstrādāt jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstības stratēģiju un tās ieviešanas rīcības plānu

Ekonomikas ministrija, 11.05.2021
Thumbnail image for Līdz augustam plānots izstrādāt jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstības stratēģiju un tās ieviešanas rīcības plānu

Ar mērķi sekmēt un pilnveidot jaunuzņēmumu ekosistēmu, tostarp veicinot investīciju izaugsmi, Ekonomikas ministrija sadarbībā ar jaunuzņēmumu nevalstiskajām organizācijām un citām valsts institūcijām apņēmusies līdz 2021. gada 31. augustam izstrādāt jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstības stratēģiju un tās ieviešanas rīcības plānu.

→ Lasīt visu

Par 139 000 eiro plānots uzlabot Autotransporta direkcijas pārziņā esošās informācijas sistēmas

LETA, 06.05.2021
Thumbnail image for Par 139 000 eiro plānots uzlabot Autotransporta direkcijas pārziņā esošās informācijas sistēmas

Autotransporta direkcija par 139 000 eiro plāno uzlabot savā pārziņā esošās informācijas sistēmas, liecina informācija Elektronisko iepirkumu sistēmā (EIS).

→ Lasīt visu

Apgrozāmo līdzekļu granta programmā piešķir papildu finansējumu un fokusē atbalstu uz Covid-19 krīzē visvairāk cietušajiem

Ekonomikas ministrija, 30.04.2021
Thumbnail image for Apgrozāmo līdzekļu granta programmā piešķir papildu finansējumu un fokusē atbalstu uz Covid-19 krīzē visvairāk cietušajiem

Apstiprinot grozījumus Ministru kabineta 2020. gada 10. novembra noteikumos Nr. 676 “Noteikumi par atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai”, Ministru kabinets š.g. 29. aprīļa sēdē piešķīra papildu finansējumu 173 miljonu EUR apmērā programmas īstenošanai, vienlaikus lemjot turpmāk atbalstu fokusēt uz tiem komersantiem, kas Covid-19 krīzē cietuši visbūtiskāk.

→ Lasīt visu

Neizsvērts lēmums par Mežaparka estrādes tāmes publiskošanu kropļos konkurenci

LETA, 26.04.2021
Thumbnail image for Neizsvērts lēmums par Mežaparka estrādes tāmes publiskošanu kropļos konkurenci

Pilnsabiedrība “LNK, RERE”, rūpīgi izsverot visus aspektus, pieņēma lēmumu pārsūdzēt Administratīvās rajona tiesas spriedumu par Mežaparka estrādes 1. kārtas tāmes publiskošanu. Galvenā motivācija sprieduma pārsūdzēšanai ir nepieļaut bīstama precedenta rašanos, kas var atstāt negatīvas sekas uz Latvijas uzņēmēju konkurētspēju un Latvijas tautsaimniecību.

→ Lasīt visu

Atveseļošanas fonds Latvijai sniegs atbalstu sešās jomās

Latvijas Republikas Finanšu Ministrija, 26.04.2021
Thumbnail image for Atveseļošanas fonds Latvijai sniegs atbalstu sešās jomās

Lai novērstu Covid-19 pandēmijas radīto kaitējumu ekonomikai un sociālajai jomai, kā arī aizsargātu un radītu darbavietas, Eiropas Komisija (EK) ieviesusi vērienīgu Eiropas atveseļošanas plānu. Latvija paredzējusi izmantot visu mums saskaņā ar pašreizējiem aprēķiniem pieejamo Atveseļošanas fonda (Recovery and Resilience Facility) grantu daļu 1,82 miljardu eiro apmērā. Šis atbalsts Latvijai ir ļoti nozīmīgs krīzes radīto sociālo un ekonomisko seku mazināšanai ilgtermiņā

→ Lasīt visu

Būvuzņēmēju partnerība šogad nozares apgrozījumu prognozē tuvu 2020.gada līmenim

LETA, 23.04.2021
Thumbnail image for Būvuzņēmēju partnerība šogad nozares apgrozījumu prognozē tuvu 2020.gada līmenim

Latvijas Būvuzņēmēju partnerība prognozē, ka kopējais nozares apgrozījums 2021.gadā būs tuvu 2020.gada apjomam, svārstoties 2% robežās, jeb aptuveni 2,3-2,45 miljardi eiro gada apjomā, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītājs Gints Miķelsons.

→ Lasīt visu

Uzņēmēji aktīvi izmanto valsts atbalsta iespējas Covid-19 laikā

Finanšu Ministrija, 23.04.2021
Thumbnail image for Uzņēmēji aktīvi izmanto valsts atbalsta iespējas Covid-19 laikā

Lai Covid-19 situācijā, kas turpinās, atbalstītu uzņēmējus un strādājošos, valstī joprojām tiek turpināti atbalsta pasākumi. Līdz 21. aprīlim dīkstāves atbalstam un algu subsīdijām izmaksāti jau vairāk nekā 111 miljoni eiro.

→ Lasīt visu

Parakstīs sadarbības memorandu par koka izmantošanas būvniecībā veicināšanu

Ekonomikas ministrija, 22.04.2021
Thumbnail image for Parakstīs sadarbības memorandu par koka izmantošanas būvniecībā veicināšanu

Ekonomikas ministrija un vairākas valsts pārvaldes iestādes, nevalstiskās organizācijas un valsts kapitālsabiedrības vienojušās par kopīgu sadarbību, lai veicinātu koka būvmateriālu un būvizstrādājumu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu un izmantošanu būvniecībā, sekmējot ilgtspējīgu būvniecību un Latvijas ekonomikas izaugsmi.

→ Lasīt visu

Ekonomiskā izaugsme straujāk atjaunosies gada otrajā pusē

Finanšu Ministrija, 22.04.2021
Thumbnail image for Ekonomiskā izaugsme straujāk atjaunosies gada otrajā pusē

Ekonomikas attīstību vēl līdz pat 2021. gada vidum turpinās negatīvi ietekmēt Covid-19 izplatība, bet pēc tam, atceļot lielāko daļu ierobežojumu, izaugsme strauji sāks atjaunoties – to paredz februāra sākumā izstrādātās makroekonomisko rādītāju prognozes.

→ Lasīt visu