Mednieku klubi īsteno sabiedrībai svarīgus projektus

ZANE DEIČMANE, 03/10/2018

Post image for Mednieku klubi īsteno sabiedrībai svarīgus projektus

Projekti, ko īsteno Latvijas mednieku klubi, finansiālajā ziņā nav apjomīgi un mērāmi miljonos eiro. Pārsvarā summas sniedzas vien vairākos desmitos tūkstošu eiro, tomēr ieguldītā nauda nereti ir ļoti svarīga lielai sabiedrības daļai. Visvairāk, protams, ērtības izjūt mednieki paši, tomēr nav noliedzams arī kopējais devums. Šajos mednieku namos, vai kā tagad dēvē – sabiedriskajos centros, atbilstoši savām interesēm daudz var gūt skolēni, jaunieši, topošie mednieki – ikviens, kuru saista aktīvs dzīvesveids, medību un dabas tēma.

Latvijas mednieku organizācijas gan no Eiropas Kopienas ELFLA, EJZF, LEADER un citām programmām, gan no pašvaldībām, 2014.- 2020. gada plānošanas periodā jau saņēmušas tuvu pusmiljonam eiro un turpina iesniegt arvien jaunus projektus. Lauku Atbalsta dienestā pieejamā informācija liecina, ka summas ir dažādas. Piemēram, Kuldīgas rajona mednieku un makšķernieku biedrībai stenda SK-100 drošības barjeru un šaušanas pozīcijas vietas izbūvei piešķirti gandrīz 45 tūkstoši eiro. Līdzīgs atbalsts ir “Vulkāna Medniekam” olimpiskā un amerikāņu tranšejas šaušanas sporta stenda izveidei, nodrošināšanai un popularizēšanai; mednieku klubam “Sātiņi” tūrisma pakalpojumu pilnveidošanai Novadnieku pagastā, izveidojot arī tūristiem pieejamu mednieku māju; Daugavpils mednieku un makšķernieku saimniecībai “Mednieku sabiedriskā centra izveidei”; mednieku biedrībai “Debri” šautuves būvei Višķu pagastā; MMB “Nurme” Putnu ezera teritorijas labiekārtošanai, paredzot padziļinātu ūdenstēču un slīkšņu saliņu veidošanu.

Nepilnus 30 tūkstošus saņēmuši: mednieku kolektīvs “Ambeļi” Mednieku namiņa un trofeju telpas izveidei Ambeļu pagastā; mednieku klubs “Laidze” medībmājas būvniecībai; mednieku biedrība “Silupe” mednieku nama būvniecībai.

Aizmirsi paroli?
Abonēt

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: