Līdz jūlija beigām Jēkabpils novadā plānots labiekārtot Aleksandra Grīna parku

LETA, 10/02/2020

Post image for Līdz jūlija beigām Jēkabpils novadā plānots labiekārtot Aleksandra Grīna parku

Līdz 10.februārim pašvaldība izsludinājusi iepirkumu “Rakstnieka Aleksandra Grīna parka izveide Jēkabpils novada Kalna pagastā”. Darba veicējam īpašumā “Doktorāts” būs jāizbūvē gājēju ceļš un jāuzstāda vairāki vides dizaina elementi.

Iepirkuma dokumentācija liecina, ka projektu parka labiekārtošanai izstrādājusi SIA “BRK projekti”.

Plānots, ka darbi objektā būs jāpaveic līdz 27.jūlijam.

Jau ziņots, ka Jēkabpils novada pašvaldība ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstu plāno īstenot 49 095 eiro vērto rakstnieka Aleksandra Grīna parka labiekārtošanas projektu.

Projekta īstenošanas gaitā plānots rakstnieka Grīna parkā uzstādīt vides dizaina elementus – trijstūri ar latvju zīmēm, trīs strēlnieku siluetus, kas simbolizēs darbu “Dvēseļu putenis”, apaļu dārza arku kā darba “Nameja gredzens” simbolu. Tāpat paredzēta skulptūra “Saderinātie”, kā arī lāča silueta ar lāča ķepas nospieduma izveide kā veltījums darbam “Zemes atjaunotāji” un grants gājēju celiņa izbūve.

Projekta kopējās izmaksas paredzētas 49 095 eiro apmērā, no tām ELFLA atbalsta apmērs ir 90% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām – 27 000 eiro.

Novada pašvaldības sniegtā informācija liecina, ka parka teritorijā ir uzstādīta piemiņas plāksne, informatīvais stends un ierīkota veselības taka. Tuvumā esošajā doktorāta ēkā izveidota arī rakstniekam veltīta piemiņas istaba.

Savukārt 2014.gadā uzstādīta rakstnieka parka zīme, kuras autors ir koktēlnieks Dainis Vecums no Zasas. Zīmes zobena forma ir izvēlēta par godu rakstnieka patriotiskajiem darbiem par tēvijas aizstāvēšanu.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: