Latvijas uzņēmumi apsteidz kaimiņus biznesa ceļojumu organizēšanā

iepirkumi, 31/05/2017

Post image for Latvijas uzņēmumi apsteidz kaimiņus biznesa ceļojumu organizēšanā

Latvijas uzņēmumi ir progresīvākie biznesa ceļojumu organizēšanā, apsteidzot kaimiņvalsti Lietuvu. Tomēr tie tērē ļoti lielus naudas līdzekļus komandējumu plānošanai un organizēšanai, turklāt izmanto neefektīvus finansēšanas veidus – 20% darbinieku savus komandējumus ir spiesti priekšfinansēt no personiskajiem līdzekļiem, liecina starptautiska pētījuma rezultāti.

54% no Latvijas uzņēmumiem bizne sa brau cienu rezervēša nai izman to IT risinājumus – tas ir visaugstākais rādītājs salī dzinā jumā ar citām Centrālās un Austrumu Eiropas valstīm, liecina starptautisks pētījums, kurā analizē tas jaunākās tendences biznesa ceļojumu tū ris mā. Sa lī dzinājumam – Lietuvā IT risinājumus iz manto 45%, Ungārijā – 52%, Čehijā – 49%, Rumānijā – 40%, bet Polijā – vien 28% uzņēmumu.

Salīdzinājumā ar citām Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm Latvijas darbinieki daudz biežāk norēķinās par darījumu braucieniem ar privātajiem līdzekļiem (20%). Komandējuma izdevumus viņiem atmaksā pēc brauciena beigām, kas ir laikietilpīga un neefektīva resursu tērēšana. Vienlaikus tikai 36% Latvijas uzņēmumu plāno šogad samazināt ar biznesa ceļojumiem saistītos izdevumus, kas arī ir viens no viszemākajiem rādītājiem mūsu reģionā.
 

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: