KNAB un Konkurences padome vētī lielākos būvniekus

SANDRIS GUNVALDIS, 11/09/2019

Šā gada 3. septembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kopīgi ar Konkurences padomi (KP) veica tiesas sankcionētas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības. Šādas darbības īstenotas, pamatojoties uz aizdomām par iespējamu vismaz desmit lielāko būvniecības nozares uzņēmumu iesaisti noziedzīgos nodarījumos un Konkurences likuma pārkāpumos.

Gan KNAB, gan arī KP redakcijai sniegtajās ziņās bija iekļauta informācija par iespējamajiem pārkāpumiem, tomēr konkrēti uzņēmumi nosaukti nebija. KNAB pārstāvji ziņoja, ka 3. septembrī agrāk uzsākta kriminālprocesa ietvaros birojs veica tiesas sankcionētas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības – vairākas kratīšanas, nopratināšanas, izņemšanas (dokumentu un datu nesēju) gan būvniecības nozares uzņēmumos, gan pašvaldībā. Šādas darbības īstenotas, pamatojoties uz aizdomām par iespējamu vismaz desmit lielāko būvniecības nozares uzņēmumu iesaisti noziedzīgos nodarījumos. Procesuālo darbību rezultātā tika aizturētas divas personas, kas 3. septembrī atbrīvotas, nepiemērojot tām drošības līdzekļus.

Savukārt sešām personām kriminālprocesa ietvaros šobrīd ir tiesības uz aizstāvību. Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 20. pantā noteikto personai, par kuru izteikts pieņēmums vai apgalvojums, ka tā izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, ir tiesības uz aizstāvību, tas ir, tiesības zināt, kāda nodarījuma izdarīšanā to tur aizdomās vai apsūdz, un izvēlēties savu aizstāvības pozīciju.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: