Centralizētajā valsts iestāžu elektroenerģijas iegādes sistēmā konkurēs pieci tirgotāji

LETA, 04/01/2021

Post image for Centralizētajā valsts iestāžu elektroenerģijas iegādes sistēmā konkurēs pieci tirgotāji

No 1. janvāra pieci elektroenerģijas tirgotāji iekļausies centralizētajā valsts iestāžu elektroenerģijas iegādes sistēmā.

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) iepirkumā par iekļaušanu dinamiskajā iepirkumu sistēmā centralizētai elektroenerģijas iegādei vairāk nekā 100 valsts sektora iestādēm visi pieci elektroenerģijas tirgotāji, kuri bija pieteikušies, atzīti kā kritērijiem atbilstoši un no jaunā gada iekļausies dinamiskajā iepirkumu sistēmā, aģentūrai LETA pavēstīja VNĪ izpilddirektors Ojārs Valkers.

Tādējādi no 1.janvāra elektroniskajā iepirkumu platformā “www.eis.gov.lv” par elektroenerģijas piegādi valsts iestādēm konkurēs SIA “AJ Power”, SIA “Elenger”, SIA “Enefit”, AS “Latvenergo” un SIA “Ignitis Latvija”.

Valkers uzsvēra, ka centralizētās elektroenerģijas iegādes sistēmas ieviešana ļaus gudrāk pārvaldīt valsts līdzekļus un resursus – no 2021.gada vairāk nekā 100 valsts pārvaldes iestādes varēs ātrāk, ērtāk un ar mazāku administratīvo slogu un iespējami izdevīgākiem nosacījumiem iegādāties elektroenerģiju.

“Arī tiem elektroenerģijas piegādātājiem, kas šobrīd nav pieteikušies, ir iespēja tikt iekļautiem visas sistēmas darbības laikā, ja to kvalifikācija būs atbilstoša. Esam izstrādājuši elektroenerģijas iegādēm nepieciešamo dokumentāciju, kas iegādājoties elektroenerģiju dinamiskās iepirkumu sistēmas ietvaros, iestādēm ne tikai atvieglos darbu, bet arī samazinās turpmākos izdevumus,” skaidroja Valkers.

Ņemot vērā iestāžu elektroenerģijas patēriņu, pircēji tiks iedalīti divās kategorijās – vai to prognozētais elektroenerģijas patēriņš gada ietvaros ir virs vai zem vienas gigavatstundas. Tāpat arī iestādēm tiks nodrošināta iespēja izvēlēties, vai elektroenerģiju iegādāties par fiksētu cenu vai par biržas tarifu.

Dinamiskā iepirkumu sistēma darbosies laika periodā no 2021.gada sākuma līdz 2023.gada 31.decembrim.

Atbilstoši Ministru kabineta lēmumam VNĪ kā centralizētai iepirkuma institūcijai sadarbībā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru uzticēts līdz 2020.gada 31.decembrim nodrošināt dinamiskās iepirkumu sistēmas darbību elektronisko iepirkumu sistēmas ietvaros centralizētai elektroenerģijas iegādei.

VNĪ dibināta 1996.gadā, un tās vienīgā īpašniece ir Finanšu ministrija.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: