Autotransporta direkcija atkārtoti izsludinājusi iepirkumu par vienoto sabiedriskā transporta biļešu informācijas sistēmu

LETA, 05/10/2020

Post image for Autotransporta direkcija atkārtoti izsludinājusi iepirkumu par vienoto sabiedriskā transporta biļešu informācijas sistēmu

Autotransporta direkcija atkārtoti izsludinājusi iepirkumu par vienotas biļešu noliktavas informācijas sistēmas izstrādi un uzturēšanu, kas tika pārtraukts septembra sākumā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā.
Iepirkuma prognozētā līgumcena ir 650 000 eiro. Pieteikumus iesniegšanas termiņš noteikts 6.novembris.
Kā ziņots, pirmo reizi iepirkums tika izsludināts jūlijā. Septembrī iepirkuma procedūra tika pārtrauktaAutotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka, pārtraucot šo iepirkumu, vienotās biļešu informācijas sistēmas projekta realizācija netiek apdraudēta. Joprojām tiek plānots, ka vienotā biļešu informācijas sistēma sāks darboties līdz ar jauno sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumu darbības uzsākšanu.
Vienotu biļešu noliktavas sistēmas izstrādi Autotransporta direkcija sāka, lai pasažieri varētu ērtāk un ātrāk iegādāties autobusa un vilciena biļeti.
Plone skaidroja, ka, izveidojot attiecīgo sistēmu, pasažieris varēs iegādāties biļeti braucienam jebkurā reisā ikvienā biļešu tirdzniecības vietā, tajā skaitā arī internetā. Tāpat tiks ieviesta vienotā biļete – viena biļete būs derīga braucienam ar pārsēšanos citā autobusā vai vilcienā, abonementa biļetes varēs iegādāties arī internetā, jebkuras biļetes iegāde internetā būs bez uzcenojuma, pasažierim būs iespēja iegādāties biļeti attālināti un rezervēt vēlamo sēdvietu.
Biļešu noliktava ļaus nodrošināt ne tikai ērtāku, ātrāku un mūsdienīgu biļešu tirgošanu, bet tas būs arī papildu kontroles rīks, jo kontrolieriem brauciena laikā būs pieejama informācija par visām pārdotajām biļetēm. Autotransporta direkcija, izveidojot vienotu biļešu noliktavu, varēs nodrošināt pieeju datiem visiem ieinteresētajiem biļešu tirgotājiem, tādējādi nodrošinot brīvu konkurenci. Paredzēts, ka biļešu noliktava tiks ieviesta 2021.gadā.
Iepirkuma dokumentācijā norādīts, ka paredzamā līgumcena bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ir 650 000 eiro. Tostarp sistēmas izstrāde plānots, ka izmaksās līdz 500 000 eiro, bet uzturēšana, kas ietver izmaiņu pieprasījumu realizāciju, – līdz 150 000 eiro.
Vienotas biļešu noliktavas informācijas sistēmas izstrādes termiņš ir 10 mēneši no līguma noslēgšanas dienas. Savukārt vēl četri mēneši paredzēti sistēmas pieņemšanai un ieviešanai produktīvajā lietošanā. Sistēmas uzturēšanas termiņš, kura laikā var tikt veiktas izmaiņas pieprasījumu realizācijā, ir 36 mēneši no brīža, kad ir parakstīts nodošanas-pieņemšanas akts par sistēmas izstrādes noslēgšanu.
Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja pasažieru un kravu pārvadājumu jomā. Tās darbība galvenokārt saistīta ar sabiedriskā transporta – pasažieru pārvadājumu ar autobusu un vilcienu – plānošanu, licenču izsniegšanu kravu un pasažieru komercpārvadājumiem un atļauju izsniegšanu starptautisko pārvadājumu veikšanai.
Kā ziņots, Autotransporta direkcija pērn paziņoja, ka sākot ar 2021.gadu tiks ieviesta modernizēta reģionālā sabiedriskā transporta biļešu tirdzniecības sistēma.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: