Cēsu novada iepirkumi – kā radoša glezna

Ilva Lapiņa, 03/04/2019

Post image for Cēsu novada iepirkumi – kā radoša glezna

Cēsu novada domes Īpašumu apsaimniekošanas pārvaldes juriste Jūlija Miranoviča, Attīstības un būvniecības pārvaldes juriste Santa Smiltniece un Vladimirs Kalandārovs, Īpašumu apsaimniekošanas pārvaldes vadītājs intervijā žurnālam “Iepirkumi” stāsta par jauno iepirkumu rīkošanas pieeju Cēsu novada pašvaldībā.

Ir aizvadīts gads kopš Cēsu novada pašvaldībā iepirkumus organizē atšķirīgi kā citviet – šo darbu veic juristi, piesaistot attiecīgas jomas speciālistus un konsultantus.

Cēsīs tas bijis vēsturisks pagrieziens, reorganizējot pašvaldības darbu. Agrāk, kā daudzviet, iepirkumu jautājumi bija deleģēti vienai – īpaši izveidotai – iepirkumu pastāvīgajai komisijai.

Cēsu novada pašvaldībā iepirkumu rīkošanu regulē noteikumi par iepirkumu plānošanu, veikšanu un kontroli. Reorganizācijas rezultātā juristi sadalīti pa pārvaldēm, un šie juristi tad arī organizē attiecīgās pārvaldes iepirkumus. Savas pastāvīgas iepirkumu komisijas Cēsīs nav. Attīstības un būvniecības pārvalde dažādu projektu ietvaros organizē lielos iepirkumus, Īpašumu apsaimniekošanas pārvaldē savukārt ir pastāvīgā iepirkumu komisija, jo jāveic galvenokārt mazie iepirkumi. Tiesa gan, ļoti reti, tomēr nepieciešamības gadījumā iepirkuma komisijas piesaista ekspertus. Pārsvarā tiek galā pašu spēkiem.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: