KNAB rīkos konferenci par pretkorupcijas kontroles lomu valsts un pašvaldību izsludinātajos konkursos

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sadarbībā ar Valsts administrācijas skolu (VAS) šodien plkst.10 organizēs Starptautiskajai pretkorupcijas dienai veltītu tiešsaistes konferenci par organizāciju iekšējās pretkorupcijas kontroles lomu korupcijas risku novēršanā valsts un pašvaldību izsludinātajos konkursos, aģentūru LETA informēja KNAB.
Pasākumu atklās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.
Kā norāda KNAB, pandēmijai ietekmējot ekonomisko izaugsmi un samazinot tās aktivitāti, uzņēmumu darbībai īpaši būtiski ir valsts un pašvaldību iepirkumi, kas nodrošina pasūtījumus. Gan pašreizējos Covid-19 krīzes, gan ikdienas apstākļos aktuāls esot jautājums, kā panākt, lai valsts un pašvaldību finanšu resursi, kas būtībā ir visas sabiedrības finanšu resursi, tiktu izlietoti maksimāli saimnieciski, godprātīgi un visas sabiedrības interesēs.
Abas iesaistītās puses – gan pasūtītāju, gan piegādātāju jeb pretendentu – no iekļūšanas koruptīvos darījumus, par ko draud kriminālatbildība, var pasargāt efektīva, uz reāliem riskiem balstīta iekšējās pretkorupcijas kontroles sistēma.
Konferencē diskusijās piedalīsies KNAB priekšnieks Straume, Ekonomikas ministrijas Administrācijas vadītāja Dace Gaile, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (JKP) un Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes locekle Zlata Elksniņa-Zaščirinska.
Pasākuma moderatora lomu uzņēmies Finanšu nozares asociācijas valdes loceklis un SIA “Tet” padomes loceklis Jānis Brazovskis.
Diskusijas dalībnieki savstarpēji pārrunās problēmjautājumus, kas saistīti ar organizāciju iekšējo kontroli, tostarp, kas ir galvenie kavēkļi, kuri traucē ieviest kvalitatīvus, mērķorientētus pretkorupcijas pasākumus.
Tāpat diskusijā spriedīs par to, ko valsts pārvalde, pašvaldības, privātie uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas, kā arī iedzīvotāji varētu darīt, lai veicinātu labas pārvaldības principu ieviešanu ikdienā un godīgu iepirkumu norisi.
Pasākumā arī prezentēs jaunāko Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD pētījumu par to, kas motivē uzņēmumus ieviest reāli darbojošās iekšējās kontroles sistēmas un ar kādiem mehānismiem to efektīvāk nodrošināt.
Iedzīvotāji varēs sekot līdzi diskusijai un uzdot jautājumus ekspertiem KNAB un VAS tīmekļa vietnēs, sociālā tīkla “Facebook” kontos, kā arī portālā “Delfi”.


Comments

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *