“Skinest Group” plāno dažu mēnešu laikā atjaunot ražošanu maksātnespējīgajā uzņēmumā “Dzintars”

Igaunijas industriālā grupa “Skinest Group” plāno dažu mēnešu laikā atjaunot ražošanu maksātnespējīgajā kosmētikas un parfimērijas uzņēmumā “Dzintars”, aģentūrai LETA pavēstīja SIA “Dzintars Production” valdes locekle Anastasija Udalova.
Pēc “Dzintara” iegādes septembrī “Skinest Group” paziņoja, ka ražošanu plānots atsākt oktobrī, tomēr tagad Udalova norādīja, ka nelielas nobīdes plānotajos termiņos ir radušās Covid-19 izplatības dēļ.
“Kopumā līdz šim paveikto vērtēju pozitīvi. Varu teikt, ka tie ir daži mēneši, līdz patērētājs veikalu plauktos varēs ieraudzīt sev ierastos produktus. Lai gan šobrīd mūsu prioritāte ir ražošanas atsākšana, tomēr vienlaikus veicam arī eksporta tirgu analīzi, veidojot atbilstošu produktu portfeli,” pauda Udalova.
Viņa piebilda, ka sākts ļoti intensīvs darbs pie ražošanas atjaunošanas, tostarp tiek testētas iekārtas un to kapacitāte, ir nokomplektēta pamata komanda, kas nepieciešama, lai atsāktu ražošanu.
Udalova sacīja, ka uzņēmuma komandai ir pievienojušies gan atsevišķi darbinieki, kuri iepriekš strādāja “Dzintara” ražotnē, gan vadošie speciālisti no saistītajām industrijām – ķīmijas un farmācijas.
“Paralēli strādājam arī pie produktu portfeļa izveides, lai “Dzintars”, saglabājot līdzšinējo produktu kvalitāti, atdzimtu jau jaunā veidolā, kas atbilst mūsdienu prasībām,” skaidroja Udalova.
Viņa piebilda, ka juridiski ražošanu īstenos uzņēmums “Dzintars Production”. “Tiklīdz ražošana būs sākta tādos apmēros, lai produkcija būtu pieejama patērētājiem, sniegsim plašāku informāciju,” sacīja Udalova.
Vienlaikus viņa neatbildēja uz aģentūras LETA jautājumu, vai jaunajiem uzņēmuma īpašniekiem izdevies atgūt “Dzintara” preču zīmes, kuras bijušais uzņēmuma īpašnieks un vadītājs Iļja Gerčikovs reģistrējis uz sava vārda.
Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa 2019.gada 12.novembrī pasludināja “Dzintaru” par maksātnespējīgu.
Savukārt 2020.gada 14.septembrī Igaunijas “Skinest Group” noslēdza līgumu par maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja “Dzintars” aktīvu iegādi. “Dzintara” aktīvus par 5,5 miljoniem eiro iegādājās “Skinest Group” uzņēmums SIA “Ritrem”.
Kompānija “Ritrem” reģistrēta 2006.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2845 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Igaunijas “Skinest Group”, bet patiesais labuma guvējs ir Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis, kurš kopā ar “Latvijas dzelzceļa” bijušo vadītāju Uģi Magoni apsūdzēti kukuļošanā. Atbilstoši apsūdzībai 2015.gada vasarā Osinovskis nodevis Magonim apmēram 500 000 eiro kukuli saistībā ar “LDz ritošā sastāva servisa” daudzmiljonu iepirkumu – vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Osinovskim piederoša uzņēmuma “Skinest Rail”. Abi apsūdzētie savu vainu neatzīst.
Arī kompānija “Dzintars Production” reģistrēta 2006.gadā, taču tās nosaukums līdz 2020.gada oktobra sākumam bija SIA “Instruments”. Kompānijas pamatkapitāls ir 105 265 eiro, bet tās vienīgā īpašniece ir AS “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca”. Kompānijas patiesais labuma guvējs ir Osinovskis.
Vienlaikus “Dzintara” preču zīmes pieder Gerčikovam. Tās Gerčikovs reģistrējis uz sava vārda un par to patlaban notiek tiesvedība.


Comments

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *