Kategorijas
Likumdošana, normatīvie akti Mēbeles, mājsaimniecības ierīces, tīrīšanas produkti Medicīna, farmācija, veselība Politika Valsts pārvalde un pašvaldības Veselības aizsardzība

KNAB pievērsis pastiprinātu uzmanību Covid-19 ierobežošanai nepieciešamo aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iepirkumiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pievērsis pastiprinātu uzmanību arī Covid-19 izplatības ierobežošanai nepieciešamo individuālo aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu centralizētajiem iepirkumiem visu valsts institūciju vajadzībām, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pievērsis pastiprinātu uzmanību arī Covid-19 izplatības ierobežošanai nepieciešamo individuālo aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu centralizētajiem iepirkumiem visu valsts institūciju vajadzībām, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

KNAB seko līdzi informācijai publiskajā telpā un vērtē informāciju, jo īpaši publisko iepirkumu jomā, kas ir viena no biroja prioritārajām jomām, norādīja birojā.

Kā vēstīts, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītājs Kaspars Ģirģens (KPV LV) šonedēļ norādīja, ka, viņaprāt, ar ārkārtējo situāciju saistītajos iepirkumos pietrūkst izsekojamības.

Tāpēc Ģirģens vērsies pie Ministru kabineta ar aicinājumu visus ar ārkārtējo situāciju saistītos publiskos iepirkumus publicēt īpaši izveidotajā valsts oficiālajā interneta vietnē “ www.covid19.gov.lv “. Komisijas vadītājs norāda uz augstajiem korupcijas, negodprātības un publisko līdzekļu izšķērdēšanas riskiem, kādus pašlaik, viņaprāt, var novērot krīzes aizsegā.

Tāpat vēstīts, ka valdība 2.aprīlī atbalstīja priekšlikumu, kas paredz, ka Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs veiks Covid-19 izplatības ierobežošanai nepieciešamo individuālo aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu centralizētos iepirkumus visu valsts institūciju vajadzībām.

Valsts centralizēto rezervju iepirkumu grupu vadīs Aizsardzības ministrija (AM), un tajā strādās Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji ciešā sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD), Nacionālo veselības dienestu un citām institūcijām.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests uzturēs prioritāro institūciju un to iepirkumu vajadzību sarakstu, savukārt Nacionālais veselības dienests un citi veselības nozares eksperti sniegs atbalstu individuālo aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu kvalitātes prasību noteikšanā.

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs nodrošinās Covid-19 izplatības ierobežošanai nepieciešamo medicīnisko aizsarglīdzekļu centralizētos iepirkumus un iegādāto preču uzglabāšanu, veidojot rezerves vismaz trim mēnešiem.

Savukārt Nacionālie bruņotie spēki sniegs loģistikas atbalstu, iegādātās preces nogādājot saņēmējiem atbilstoši prioritāro institūciju un to vajadzību sarakstā noteiktajam apjomam.

Gadījumā, ja iestāsies deficīts vai izaicinājumi ar kritisko izejvielu vai produktu pieejamību tirgū, bet tie būs nepieciešami vietējiem ražotājiem un kritisko pakalpojumu sniedzējiem, AM sagatavos mobilizācijas pieprasījumus jeb uzdevumus mobilizācijas gadījumā nodot turējumā noteiktās kritiskās izejvielas, produktus un materiāli tehnisko līdzekļus.

AM arī turpmāk koordinēs vietējo ražotāju iesaisti individuālo aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iepirkumos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *