Valsts prezidents ar satiksmes ministru pārrunā Rail Baltica projektu un elektrovilcienu iepirkumu

in ,
Autors: Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidenta kanceleja

23. oktobrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu, lai pārrunātu aktualitātes saistībā ar Rail Baltica projektu, elektrovilcienu iepirkumu un Ukrainas graudu tranzītu.

Rail Baltica projekts ir būtisks no ekonomikas, drošības un loģistikas perspektīvas ne tikai Baltijas valstīm, bet arī plašākam reģionam, tai skaitā Ukrainai. Tādēļ ir svarīgi novērst visus iespējamos šķēršļus projekta sekmīgai īstenošanai, tostarp risināt finanšu jautājumus un savlaicīgi pabeigt būvniecību. Izmaksu samazināšana un efektīva projektu vadība ir visu iesaistīto pušu uzdevums,” uzsvēra Valsts prezidents E. Rinkēvičs.

Tikšanās laikā Valsts prezidents iepazinās ar aktuālo informāciju par elektrovilcienu piegādi un sertificēšanu. Valsts prezidents E. Rinkēvičs pozitīvi novērtēja satiksmes ministra pausto gatavību nesamazināt dzelzceļa staciju skaitu, kamēr nav izstrādāts pārdomāts alternatīvs risinājums.

Abas puses pārrunāja Latvijas atbalstu Ukrainas graudu tranzītam caur Latviju. E. Rinkēvičs atzīmēja, ka šomēnes Rīgas ostā veiksmīgi uzņemtā pirmā Ukrainas graudu krava ir labs sākums sadarbībai ar Ukrainu loģistikas jomā un tā būtu jāturpina.

Valsts prezidents pauda satiksmes ministram reģionālo darba vizīšu laikā iezīmēto problēmjautājumu par autoceļu kvalitāti un iedzīvotāju pārvietošanās iespējām, lai veicinātu iedzīvotāju dzīves kvalitāti un novada attīstību. Tāpat Valsts prezidents vērsa uzmanību uz nepieciešamību meklēt risinājumus, lai  nodrošinātu pieeju kvalitatīviem un neatkarīgiem medijiem reģionos.