Uzņēmumu digitalizācijas atbalsta programmas tiks atklātas 22. februārī

in ,
Autors: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Digitalizācija šodien ietekmē visas ekonomikas nozares un maina mūsu dzīvi, darbu un saziņu. Digitalizācijas jautājumus īpaši aktualizēja Covid-19 pandēmija, apliecinot, cik aktuāla gan uzņēmumiem, gan iedzīvotājiem ir spēja adaptēties un izmantot digitālos pakalpojumus, rīkus un piemēroties mainīgajiem apstākļiem kopumā. Tādēļ Atveseļošanas fonda ietvaros kā viena no Ekonomikas ministrijas (EM) galvenajām prioritātēm definēta atbalsts uzņēmējdarbības digitālajai transformācijai, kā arī digitālo pakalpojumu un nepieciešamo spēju un prasmju attīstībai.

Šā gada 22. februārī tiks atklātas pirmās trīs Atveseļošanas fonda atbalsta programmas uzņēmējdarbības digitalizācijai – komersanti varēs vērsties pie viena no Eiropas digitālās inovācijas centriem (EDIC) – Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera vai Latvijas Digitālā akseleratora, saņemt konsultācijas, veikt sākotnējo digitālā brieduma testu, un tālāk arī saņemt digitālās attīstības ceļa karti un pieteikties valsts atbalstam – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vaučeriem vai Altum aizdevumiem ar kapitāla atlaidi uzņēmumu digitalizācijai.

Pirmo trīs digitalizācijas programmu atklāšanas pasākums notiks š.g. 22. februārī plkst. 11.00, biroju un kopstrādes telpu kompleksā “TEIKUMS”, Rīgā, Gustava Zemgala gatvē 74, zālē “MINOX”, ēkas “TEODORS” 14. stāvā.

Interesentus aicinām sekot pasākuma tiešraidei šeit: https://www.facebook.com/events/502169085401379  

Atklāšanas pasākumā informēsim par pieejamo un arī tuvākajā nākotnē plānoto atbalstu uzņēmējdarbības digitalizācijas veicināšanai, kā arī iepazīstināsim ar atbalsta programmu būtību un ieviesējinstitūcijām. Pasākuma otrajā daļā notiks komersantu diskusija, kurā tie gan dalīsies līdzšinējā pieredzē, gan iepazīstinās ar plānotajiem pasākumiem digitalizācijas paaugstināšanai savos uzņēmumos.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies ekonomikas ministre Ilze Indriksone, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre, Eiropas digitālās inovācijas centru vadītāji, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Altum un Ekonomikas ministrijas vadošās amatpersonas, kā arī komersanti.

Kā informēts iepriekš, uzņēmumu digitālās transformācijas sekmēšanai EM kopumā izstrādās piecas jaunas Atveseļošanas fonda atbalsta programmas. Š.g. 22. februārī tiks atklātas trīs atbalsta programmas:

  1. “Atbalsts Digitālo inovāciju centru un reģionālo kontaktpunktu izveidei”, kuras mērķis ir veicināt Eiropas Savienības vienotajā tīklā ietilpstošus Eiropas digitālās inovācijas centrus (EDIC), sekmējot vienotu un koordinētu atbalsta ekosistēmu digitālās transformācijas veicināšanai. Eiropas Digitālās inovācijas centri sniegs atbalstu, lai paaugstinātu uzņēmumu un sabiedrības izpratni par digitālo transformāciju, iepazīstinātu ar digitālās transformācijas iespējām komercdarbībā un digitālas un inovatīvas publiskās pārvaldes veicināšanai.
  2. “Finanšu instrumenti komersantu digitālās transformācijas veicināšanai”, kuras ievaros komersantiem būs pieejams Altum atbalsts aizdevuma ar kapitāla atlaidi veidā komersantu digitālās transformācijas veicināšanai;
  3. “Atbalsts procesu digitalizācijai komercdarbībā”, kuras ietvaros komersantiem būs pieejams LIAA atbalsts vaučeru veidā jaunu programmatūru un iekārtu ieviešanai uzņēmumos, nodrošinot iekšējo procesu digitalizāciju komercdarbībā un produktivitātes paaugstināšanā.

Šogad uzņēmumu digitālās transformācijas veicināšanai vēl plānots valdībā apstiprināt divas atbalsta programmas:

  1. “Uzņēmumu digitālo prasmju attīstība”, kuras mērķis būs pilnveidot Latvijas sīko (mikro), mazo, vidējo un lielo komersantu digitālās prasmes, tai skaitā prasmes, kas sekmētu eksporta veicināšanu, augsta līmeņa digitālās pārvaldības prasmes uzņēmumu vadības līmenī un prasmes digitālo tehnoloģiju izmantošanai dažādos uzņēmējdarbības procesos;
  2. “Atbalsts jaunu produktu un pakalpojumu ieviešanai uzņēmējdarbībā”, kuras mērķis būs sniegt grantus jaunu digitālu produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu izstrādei, lai palielinātu privātos pētniecības un attīstības izdevumus, izmantojot mērķtiecīgus valsts ieguldījumus.