Vaivaru vēsturiskā stacijas ēka, kas pērnā gada vasarā tika piedāvāta nomniekiem, ir atradusi sev iemītniekus un no janvāra vidus šajā ēkā darbosies picērija. Šis ir viens no daudziem piemēriem, kad ēka, kas vairs nepilda savas sākotnējās funkcijas, turpina savu dzīvi, kalpojot citām vajadzībām.
Vaivaru stacijas ēku funkcionāli vairs nebija iespējams izmantot dzelzceļa pasažieru vajadzībām, tādēļ stacijas modernizācijas ietvaros šī vēsturiskā stacijas ēka tika saglabāta kā kultūrvēsturisks arhitektūras piemineklis un pārvietota nostāk no sliežu ceļa, un tagad atrodas Jūrmalas Skautu ielas malā.
VAS “Latvijas dzelzceļš” nekustamā īpašuma saimniecība ir plaša un dažāda, taču starp pamanāmākajiem objektiem noteikti ir dzelzceļa staciju ēkas, kas būvētas dažādos vēstures periodos un ekonomiskajos apstākļos. Liela daļa no šīm ēkām joprojām pilda tām paredzētās dzelzceļa stacijas funkcijas, taču daudz ir arī tādu, kas atrodas gan pie jau demontētām dzelzceļa līnijām, gan pie līnijām, kur pasažieru pārvadājumi vairs nenotiek vai kur niecīgā pasažieru skaita dēļ vilcieni vairs nepietur.
Ēkas, kuras “Latvijas dzelzceļa” funkciju nodrošināšanai šobrīd nav nepieciešamas, uzņēmums piedāvā iznomāt vai iegādāties izsoles ceļā. Tādējādi ēkām, kuras nereti ir arī kultūrvēsturiski arhitektūras pieminekļi, tiek nodrošināta pienācīga apsaimniekošana, savukārt apkaimes iedzīvotāji iegūst jaunas darbavietas, sabiedriskās dzīves centru, kultūras telpu vai tūrisma objektu. Nomas tiesības vai īpašumtiesības var iegūt gan privātpersonas, gan uzņēmēji, gan vietējās pašvaldības.
Tā piemēram, Airītes vēsturiskajā stacijas ēkā šobrīd darbojas privāta viesu māja un muzejs. Arī bijusī Ērgļu dzelzceļa stacijas ēka tiek veidota par vietējiem un ārvalstu tūristiem pievilcīgu galamērķi, piedāvājot dažāda veida izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes. Savukārt Ķeipenes stacijas ēka šobrīd tiek dēvēta par Kinostaciju – tā kļuvusi par kultūrtelpu – kinoforuma “Arsenāls” idejas autora Augusta Sukuta lolojumu.
Sabiedriskās dzīves organizēšanai, tūristu piesaistei un citām vajadzībām arī vietējās pašvaldības uzņemas rūpes par tās teritorijā esošajām staciju ēkām. Dubultu stacijā sadarbībā ar Jūrmalas domi ir ierīkota mākslas galerija, Gulbenes novada pašvaldība stacijas ēkā ierīkojusi izglītojošu interaktīvo centru “Dzelzceļš un tvaiks”. Smārdes stacijas ēkā vietējā pašvaldība ir ierīkojusi Kopienu centru, arī Kangaru stacijas ēkā tiek organizētas dažādas kultūras aktivitātes. Par Cēsu stacijas telpām rūpējas vietējā pašvaldība, lai arī ēka ir VAS “Latvijas dzelzceļš” īpašums. Šo stacijas ēku apdzīvo “Latvijas Pasts”, autoosta un privāti komersanti. Savukārt šaursliežu dzelzceļa līnijas galastacijā Alūksnē vēsturiskā stacijas ēka pieder pašvaldībai un tajā mājo ēdināšanas uzņēmums. Vēl virkni vēsturisko stacijas ēku ir iegādājušās privātpersonas vai uzņēmēji, un pagaidām nav zināms, kādām vajadzībām tās nākotnē tiks izmantotas.