Jūrmalā aizdomas par nepamatoti dārgu katlumājas iepirkumu

in ,
Autors: Latvijas Sabiedriskie Mediji

Jūrmalā, Dubultos, plānota jaunas biomasas katlumājas būvniecība. Līgumcena ir vairāk nekā pieci miljoni eiro. Tas ir ievērojami vairāk nekā sākotnēji paredzētā – trīs miljoni eiro. Ne Jūrmalas dome, ne katlumājas pasūtītājs – pašvaldības uzņēmums “Jūrmalas siltums” – nevar paskaidrot, kāpēc līgums ticis sadārdzināts.

Situācijā, kad iedzīvotāji saņem lielus apkures rēķinus, pašvaldības domā, kā tos samazināt. Arī Jūrmala, kur plānots būvēt jaunu biomasas katlu māju. Taču dažiem pilsētas domniekiem ir radušās bažas, ka iepirkums ir nepamatoti sadārdzināts.

Iepirkuma vietā tika izsludināta sarunu procedūra. Paredzamā līgumcena bija trīs miljoni eiro. Pašvaldībai pilnībā piederošais siltumuzņēmums “Jūrmalas siltums” līgumu noslēdza ar pilnsabiedrību “MMG” par vairāk nekā pieciem miljoniem eiro.

Jūrmalas domes deputāts un Jūrmalas aizsardzības biedrības valdes loceklis Uldis Kronblūms (“Tev, Jūrmalai!”) norādīja, ka katlumājas projekts, iespējams, ir nepamatoti sadārdzināts.

Izmaksas beigu beigās būšot jāsedz siltuma lietotājiem. Jo dārgāka katlumāja, jo lielāki būšot maksājumi nākotnē. 

“Es publiskajā telpā atradu ziņas par iepriekš uzbūvētu katlu māju Valmierā. Rēķinot uz vienu megavatu jaudas, Dubultos izmaksas faktiski ir divreiz lielākas. Un to nevar norakstīt uz cenu kāpumu vai vēl kaut ko,” klāstīja Kronblūms.

Projektam ir Eiropas Savienības finansējums – kopumā 1,2 miljoni eiro no visas summas. Pārējais ir uzņēmuma līdzekļi. Sarunu procedūrā piedalījās seši pretendenti. Četri no viņiem nekvalificējās līguma prasībām. Tātad  “Jūrmalas siltumam” bija jāizvēlas viens no diviem pretendentiem. Otra pretendenta piedāvājums esot bijis vēl dārgāks.

“Es nevaru jums atbildēt, kāpēc ir sadārdzinājums, jo mēs faktiski iepirkuma rezultātā ieguvām šādu cenu. 

Iepirkuma process paredz piedāvājumu iesniegšanu. Šī cena tiek iesniegta, un tad pasūtītājs domā, ko un kā darīt. Mēs nejautājam, kāpēc cena ir tāda,” stāstīja SIA “Jūrmalas siltums” valdes priekšsēdētājs Valdis Vītoliņš.

Konkrētas atbildes nesniedz arī Jūrmalas dome. Tās izpilddirektors Edgars Stobovs rakstiskā atbildē norādīja, ka tika izvēlēts tehniskajām prasībām atbilstošs uzņēmums, kas piedāvāja zemāko cenu. Būvnieks – pilnsabiedrība “MMG” – no intervijas atteicās.