Nodalot dabas un vides aizsardzības jomas, VARAM no 1.jūlija sauks par Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju

Lai reorganizētu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) un Klimata un enerģētikas ministriju (KEM), Saeima ceturtdien, 6.jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā. Izmaiņas paredz, ka VARAM no 1.jūlija sauks par Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju.

Izmaiņas nepieciešamas, lai nodalītu dabas un vides aizsardzības jomas. KEM pārņems vides aizsardzību, savukārt VARAM paliks dabas aizsardzības joma.

Ministrijas jaunā nosaukuma izvēle ir gan simboliska, uzsverot Latviju kā modernu un digitāli orientētu valsti, gan arī praktiska, norādot uz ministrijas uzdevumu – veicināt valsts digitālo attīstību un nodrošināt efektīvu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem un uzņēmējiem digitālajā vidē, uzsvēruši likumprojekta autori.

Pēc reorganizācijas VARAM pārziņā būs tādas jomas kā dabas aizsardzība, reģionālā attīstība, pašvaldību attīstība un pārraudzība, teritorijas attīstības plānošana, zemes un valsts pārvaldes pakalpojumu pārvaldība, informācijas sabiedrības un digitālās transformācijas attīstības plānošana, koordinācija un pārvaldība, kā arī valsts pārvaldes digitālo tehnoloģiju pārvaldība, norādījuši likumprojekta autori.

Likuma grozījumi arī paredz, ka Ministru kabinets līdz 2028.gada 1.jūlijam izstrādās un iesniegs Saeimai likumprojektus par nepieciešamajiem grozījumiem citos likumos, kas saistīti ar viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministra kompetenci un funkcijām.