Aiztur 8 personas par mēģinājumu izkrāpt 2,5 miljonus eiro no Eiropas Savienības fondiem

in
Autors: Latvijas Sabiedriskie mediji

Latvijas Sabiedriskie mediji

Policija informēja, ka Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Eiropas Prokuratūru trešdien, 26. aprīlī, veica procesuālās darbības vairākās vietās Zemgales reģionā, kopumā aizturot astoņas personas un veicot vairākas kratīšanas kriminālprocesā, kas sākts aizdomās par mēģinājumu izkrāpt Eiropas Savienības fondu līdzekļus lauku attīstībai 2,5 miljonu eiro apmērā.

Kriminālprocesā ir aizdomas par vairākām fiktīvām iepirkumu procedūrām, un līdz šim izmeklēšanā iegūtā informācija norāda uz iespējamu iepriekšēju vienošanos starp vairākiem pasūtītājiem un būvuzņēmēju par jaunas infrastruktūras izbūvi par Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. 

Valsts policijas veiktā izmeklēšana norisinās kriminālprocesā, kas ierosināts par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu pārkāpumu personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Ceturtdien, 27. aprīlī, visām aizturētajām personām piemērots aizdomās turētā statuss un piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Kriminālprocesā turpinās izmeklēšana, un Valsts policija patlaban atturas no plašākiem komentāriem.