Jānis Vitenbergs (KPV LV) uzsvēra, ka jāmobilizē publiskie iepirkumi, lai gada otrajā pusē caur šiem iepirkumiem ekonomikā ieplūstu pēc iespējas vairāk naudas.
Tostarp ministrs norādīja, ka primāri tie ir ceļu būves un ēku siltināšanas projektu iepirkumi.
Uzņēmumiem jāpārorientējas uz lielāku pievienotās vērtības radīšanu eksportam, trešdien preses konferencē sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV).
“Šis ir laiks, kad uzņēmumiem jāpārorientējas, lai eksporta produktiem dotu lielāku pievienoto vērtību, jo līdz šim eksportēti daudzi produkti ar zemu pievienoto vērtību,” teica Vitenbergs.
Ministrs arī norādīja, ka bezdarbnieku un dīkstāves pabalstam pieteikto darbinieku statistika liecina, ka pārsvarā Covid-19 krīzes dēļ darbu zaudē mazāk kvalificēti darbinieki tūrisma, viesmīlības, tirdzniecības nozarēs, kuriem būtu jāizvērtē, vai pēc krīzes līdzšinējās nozarēs vēl būs darba iespējas.
“Jāmainās arī bezdarbnieku izglītošanas un pārkvalifikācijas programmām, lai pēc krīzes šie bezdarbnieki būtu ieguvuši augstāku kvalifikāciju un spētu atgriezties nozarēs, kur tas ir nepieciešams,” sacīja Vitenbergs.
Viņš norādīja, ka Ekonomikas ministrijā kopā ar uzņēmēju pārstāvjiem divas nedēļas strādā darba grupa, lai meklētu risinājumus ekonomikas atveseļošanai pēc Covid-19 krīzes. Tuvākajā laikā šīs darba grupas secinājumi tiks prezentēti ministriem un politiskajām partijām, lai lemtu par risinājumiem.
Vitenbergs uzsvēra, ka patlaban galvenais uzdevums ir ekonomikas stabilizēšana, izmantojot dažādas “Attīstības finanšu institūcijas “Altum“” (“Altum”) atbalsta programmas. Līdz šim ar “Altum” atbalstu ekonomikā ir iepludināti 112 miljoni eiro, kas ir būtisks atbalsts tik īsā laikā.
“Tāpat nemitīgi jāpilnveido dīkstāves pabalstu sistēma, tāpēc tajā plānoti vēl trīs uzlabojumi, lai pēc iespējas vairāk darba ņēmēju kvalificētos šiem pabalstiem,” sacīja ekonomikas ministrs.
Atbildēt