Kategorijas
Apstrādes rūpniecība Lauksaimniecība, mežsaimniecība un zivsaimniecība Rūpniecība un tirdzniecība

Kokskaidu granulu ražotājs “Graanul invest” plāno ieguldīt 700 000 attīstībā

Kokskaidu granulu ražotājs SIA “Graanul invest” plāno ieguldīt 700 000 eiro malšanas tehnoloģiskā procesa pilnveidošanā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Kokskaidu granulu ražotājs SIA “Graanul invest” plāno ieguldīt 700 000 eiro malšanas tehnoloģiskā procesa pilnveidošanā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Iepirkumam pievienotajā tehniskajā specifikācijā teikts, ka investīciju projekts paredz pilnveidot malšanas procesu, uzstādot jaunas tehnoloģijas, ar mērķi panākt enerģijas patēriņa samazināšanu ražošanas procesā, kā arī audzēt jaudas, pateicoties smalko frakciju sijāšanai.

Investīciju projektu plānots īstenot “Ezeriņos”, Launkalnes pagastā, Smiltenes novadā līdz 2021.gada 12.septembrim, piesaistot finansējumu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskajā atbalsta mērķī “Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz AER apstrādes rūpniecības nozarē”.

Pretendentiem iepirkumu konkursā piedāvājumi jāiesniedz līdz šā gada 8.martam.

Jau ziņots, ka Igaunijas mežrūpniecības un enerģijas grupā “Graanul Invest” Latvijā ietilpst uzņēmumi “Graanul Invest”, “Graanul Pellets”, “Latgran” un “Graanul Pellets Energy”.

Igaunijas mežrūpniecības un enerģijas grupā “Graanul Invest” ir Eiropā lielākais kokskaidu granulu ražotājs, un darbojas bioenerģijas un atjaunojamās enerģijas ražošanā, mežsaimniecībā un biomateriālu attīstīšanā. Grupas māteskompānijas ir Raulam Kirjanenam piederošā “Biofuel” ar 50,6% daļu un Andersam Andersonam piederošā “Neoinvesteeringud” ar 39,4% daļu.

“Graanul Invest” grupas peļņa 2018.gadā sasniedza 51,2 miljonus eiro, kas ir 2,9 reizes vairāk nekā 2017.gadā, bet grupas ieņēmumi pieauga par 8,1% un 2018.gadā bija 300,6 miljoni eiro.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *