Pilnveidoti e-komercijas tirgus uzraudzības rīki

in ,
Autors: Patērētāju tiesību aizsardzības centrs
Pirmavots: www.ptac.gov.lv

Kopprojektā JAHARP2021-09 tika izstrādi rīki tirgus uzraudzības iestādēm (TUI) un palīdz tām efektīvāk pievērsties e-komercijas uzraudzībai.

Eiropas tirgus uzraudzības iestādes strādā pie tā, lai no ES tirgus izņemtu nedrošus produktus, un tās modrību attiecina uz visām mazumtirdzniecības vidēm, tostarp strauji augošo e-komercijas nozari. Diemžēl e-komercijas nozare ir joma, kurā tiesiskajam regulējumam vēl ir jāattīstās, un daudzām tirgus uzraudzības iestādēm ir grūti atrast efektīvus veidus, kā virzīties uz priekšu.

Tāpēc JAHARP2021-09 kopprojektā ir izstrādāta un pārbaudīta e-komercijas tirgus uzraudzības pieeju. Tās pamatā ir esošās metodes, bet tā ir uzlabota un pielāgota, lai nodrošinātu efektīvāku e-komercijas tirgus uzraudzību ES. Citas tirgus uzraudzības iestādes var viegli pielietot metodi un pielāgot to savai situācijai.

Noslēguma konference

Kopprojekta noslēguma konference notika 2024. gada 28. maijā, lai apspriestu tās rezultātus un iepazīstinātu ar projektā pielietoto metodiku. Konferencē piedalījās pārstāvji no TUI un Eiropas Komisijas, ADCO priekšsēdētāji un ieinteresētās personas.

Konferencē tika uzsvērta nepieciešamība uzraudzīt e-komerciju tikpat cieši kā pārējo tirgu, kā arī dalībnieki uzsvēra veikto darbību nozīmību, t.i., pēc TUI iesaistīšanas tika panākta visu e-komercijas vietņu atbilstība prasībām.

ZIŅU LAPA