Finanšu ministrija atzinīgi novērtē uzņēmumu sekmes piesaistīt kapitālu biržā

Finanšu ministrija

Finanšu ministrija atzinīgi novērtē, ka uzņēmumi rod iespējas sekmīgi piesaistīt kapitālu to darbības paplašināšanai ar biržas palīdzību, un sveic Latvijas olu ražotāju AS APF Holdings (APF) ar sekmīgi īstenoto sākotnējo akciju piedāvājumu. APF sākotnējā publiskā piedāvājuma rezultāti apliecina Latvijas iedzīvotāju interesi ieguldīt akciju tirgū.

“Kapitāla tirgus attīstība ir viena no valdības prioritātēm, un jauna uzņēmuma ienākšana biržā ir viens mazs, bet nozīmīgs solis tuvāk valdības izvirzītajam mērķim – akciju tirgus kapitalizācijai sasniegt 9% no IKP līdz 2027. gadam. Sveicu APF ar šo pakāpienu biznesa attīstībā un novēlu saglabāt apņēmību, virzoties uz noteikto mērķu sasniegšanu turpmāk!” pauž finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

Saskaņā ar Nasdaq Riga biržas paziņojumu APF sākotnējā akciju piedāvājumā, kas noslēdzās 3. novembrī, ir piesaistījis 107% no investīciju mērķa jeb 5 624 204 eiro. Akcijas iegādājās 2 128 investori un nozīmīgu daļu emisijas akciju ir iegādājušies arī divi Latvijas pensiju fondi.

Sākotnējais publiskais akciju piedāvājums ir pirmreizēja akciju sabiedrības akciju emitēšana un publiska piedāvāšana ieguldītājiem, kam parasti seko sabiedrības akciju kotēšanas uzsākšana biržā. Tā ir iespēja iedzīvotājiem kļūt par investoriem un ilgtermiņā pelnīt kā šī uzņēmuma akcionāriem.

“Attīstīts kapitāla tirgus paplašina uzņēmumu pieeju finansējumam, paplašina ieguldījumu iespējas iedzīvotājiem un institucionālajiem investoriem, tai skaitā pensiju fondiem. Valdība turpinās uzsākto darbu ne vien pie valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību aktīvākas finansējuma piesaistes kapitāla tirgos, bet arī nākamajā gadā izveidojot IPO fondu kā ilgtermiņa tirgus investoru. Pateicoties IPO fondam, tiks veicināta uzņēmumu sektora attīstība, nodrošinot tieši mazo un vidējo uzņēmumu pieejamību finansējumam un sniedzot atbalstu inovāciju, izaugsmes un darbavietu radīšanai. Tas kopumā veidos labvēlīgu vidi uzņēmumu izaugsmei un sekmēs Baltijas reģiona konkurētspēju. Vienlaikus darbu turpinās arī jau esošā mazo un vidējo uzņēmumu kotācijas atbalsta programma,” uzsver finanšu ministrs.