Ieviesta jauna sistēma eksporta deklarāciju noformēšanai – Automatizētā eksporta sistēma

in
Autors: Valsts ieņēmumu dienests

Valsts ieņēmumu dienests

2023. gada 10. oktobrī, sāk darboties jaunā sistēma eksporta deklarāciju noformēšanai – Automatizētā eksporta sistēma.  Tā aizstāj iepriekš izmantoto Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas (EMDAS) Eksporta kontroles sistēmu.

Lai noformētu eksporta deklarāciju jaunajā sistēmā, jāautorizējas VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā un, atverot EMDAS, jāizvēlas Automatizētā eksporta sistēma. Detalizēta informācija par deklarāciju noformēšanu jaunajā sistēmā pieejama VID tīmekļvietnes sadaļā Automatizētā eksporta sistēma.

Atgādinām, ka eksporta standarta deklarācijas (EXA, EUA, COA), kuru formēšana līdz 10.oktobrim tika uzsākta Eksporta kontroles sistēmā, tiks arī noslēgtas Eksporta kontroles sistēmā. Tas attiecas arī uz eksporta vienkāršotajām un apkopojošajām deklarācijām (EXB, EXC, EXX, EXY).

Eksporta kontroles sistēmā noslēgto deklarāciju grozīšana pēc deklarācijas noslēgšanas un deklarāciju anulēšana (atzīšana par nederīgu) tiks veikta Eksporta kontroles sistēmas sadaļā “Pēcmuitošana”.