“BIOR” plāno ieguldīt 3,5 miljonus eiro inovāciju infrastruktūras centra akvakultūrā izveidē

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” (“BIOR”) plāno ieguldīt 3,5 miljonus eiro institūta zivju audzētavas “Tome” nacionālās nozīmes inovāciju infrastruktūras centra akvakultūrā izveidē, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

“BIOR” Lauku atbalsta dienestam projekta pieteikumu par zivju audzētavas “Tome” nacionālas nozīmes inovāciju infrastruktūras centra akvakultūrā izveidi iesniedzis Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) pasākuma “Inovācija” sestās kārtas otrajā prioritātē “Veicināt videi ilgtspējīgu, resursu ziņā efektīvu, inovatīvu, konkurētspējīgu un uz zināšanām balstītu akvakultūru”.

Infrastruktūras centram jābūt aprīkotam ar pasaulē jaunākajām tehnoloģijām un risinājumiem, jāsastāv no desmit atsevišķi nodalītām biodrošām recirkulācijas tipa sistēmām, kam jābūt ekonomiskām, energoefektīvām, automatizētām, aprīkotām ar ūdens kvalitātes, audzēšanas iekārtu un aprīkojuma automatizētu kontroli, procesu attālinātas vadāmības iespējām.

Tāpat akvakultūras centram jāparedz siltuma atguve no izmantotā ūdens un gaisa, saules paneļu un siltumsūkņu pielietojums, sedimenta savākšana utilizācijai un notekūdeņu attīrīšana, samazinot piesārņojuma līmeni. Skābekļa padevei jāparedz skābekļa ģenerators un saspiesta skābekļa balonu saišķa pielietojums. Zivju audzēšanas baseiniem jābūt piemērotiem attiecīgo zivju sugu un izmēru audzēšanai, praktiskiem un viegli apkopjamiem, kā arī aprīkotiem ar attiecīga izmēra sietiem. Kāpuru izturēšanai un piebarošanai jāparedz specializēti baseini, atkarībā no katras konkrētās zivju sugas īpatnībām.

Akvakultūras centrā arī jāierīko efektīva siltuma apgādes sistēma, kas inovatīvi iekļauj vairākus siltuma avotus un spēj atgūt un akumulēt siltuma enerģiju, kā arī jānodrošina automātiska zivju barošana katram baseinam un centralizēta barības padeves sistēma, tai skaitā kāpuru piebarošanai.

Nacionālās nozīmes inovāciju infrastruktūras centram akvakultūrā būs nepieciešama arī datorizēta procesu kontrole, kas uzrauga individuāli katras sistēmas, kā arī visas audzētavas svarīgākos parametrus, tādējādi ļaujot uzturēt audzēšanas iekārtās intensīvu biomasu optimālos apstākļos.

Tāpat tajā būs jāierīko tehnoloģiskā procesa nodrošināšanas tehniskās un sadzīves telpas, jāpiegādā visas nepieciešamās iekārtas un aprīkojums, kas minēti kandidātu atlases nolikumā.

Iepirkuma pretendentiem pieteikumi iepirkumu konkursā jāsniedz līdz šā gada 25.martam.

“Bior” uzdevums ir rūpēties par sabiedrības un dzīvnieku veselību, pārtikas un vides kvalitāti, zivju un citu ūdens bioloģisko resursu ilgtspējīgu izmantošanu, nodrošinot starptautiskiem standartiem atbilstošu pētniecisko darbību, veicot kvalitatīvu zinātnisko ekspertīzi un laboratoriskos izmeklējumus, sniedzot pakalpojumus starptautiskā mērogā.


Comments

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *