Ziņas

SANDRIS GUNVALDIS, 11/09/2019

Stājies spēkā līgums par elektrovilcienu piegādi

Šā gada 29. augustā vilcienu ražotājs ŠKODA VAGONKA a.s. iesniedza līguma izpildes nodrošinājumu bankas garantijas formā, līdz ar to spēkā stājās šā gada 30. jūlijā noslēgtais līgums par 32 jaunu elektrovilcienu piegādi, ziņo a/s „Pasažieru vilciens“.

Pēc līguma stāšanās spēkā sācies aktīvs darbs pie tā izpildes. ŠKODA VAGONKA a.s. gatavos un iesniegs saskaņošanai darba plānu, pēc kura apstiprināšanas saskaņā ar noslēgto līgumu a/s “Pasažieru vilciens” veiks pirmo avansa maksājumu.

A/s “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis: “Līguma abpuspēja spēkā stāšanās ir būtisks atskaites punkts, lai jau tuvākajā laikā sāktos jauno elektrovilcienu ražošana – tam vairs nav nekādu šķēršļu. Vilcienu piegādātājs darīs savu darbu, savukārt “Pasažieru vilciena” eksperti pastāvīgi uzraudzīs, lai ražošana notiktu kvalitatīvi, atbilstoši tehniskajai specifikācijai un lai tiktu ievēroti līgumā noteiktie izpildes termiņi.”

AS “Pasažieru vilciens” pārstāvjiem iecerēts doties vizītē uz ŠKODA VAGONKA a.s., lai detalizēti pārrunātu savstarpējo sadarbību un “Pasažieru vilciena” darbinieku iesaisti jauno elektrovilcienu ražošanas procesā.
Iecerēts, ka jau vilcienu ražošanas laikā notiks “Pasažieru vilciena” tehnisko darbinieku apmācības vilcienu drošai ekspluatācijai un remontu veikšanai, tāpat tiks uzsākta jaunajiem vilcieniem atbilstoša servisa centra izveide.

Krimināllietā aiztur politiķi Broku

Lietā par 20 000 eiro kukuļa ņemšanu KNAB šā gada jūlijā aizturēja trīs personas, tostarp Rīgas domes deputāti un LU nu jau bijušo rektora vietnieci Baibu Broku.

KNAB jūlijā aizturēja Broku, kā arī ar būvfirmu “Skonto būve” saistītos uzņēmējus Gunti Rāvi un Ivaru Milleru kriminālprocesā par 20 000 eiro kukuli. Vēlāk visus trīs atbrīvoja, nosakot ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

Iespējamais kukulis Brokai noformēts kā ziedojums, iespējams, politiķes vadītajai Latvijas Biatlona federācijai.

Pēdējos trīs gados Latvijas Biatlona federācija saņēmusi trīs 20 000 eiro ziedojumu, tostarp vienu no uzņēmuma SIA “Roadeks”, kurš pastarpināti pieder arī Rāvim, liecina “Firmas.lv” pieejamā informācija.

Aģentūra LETA ziņoja, ka šajā kriminālprocesā iespējamā kukuļošana saistīta ar LU Akadēmiskā centra topošās Rakstu mājas būvniecību. Rakstu mājas būvniecības iepirkumu izsludināja pērn pavasarī, uzvarētāju mēģinot noskaidrot konkursa procedūrā ar sarunām. Iepirkuma prognozētā līgumcena sākotnēji bija 33 miljoni eiro. Broka, pēc viņas advokātā Rinalda Buša teiktā, kategoriski noraida KNAB izteiktos pārmetumus.

Savukārt Millera advokāts Oskars Ramiņš aģentūrai LETA apliecināja, ka klientam piemērots aizliegums izbraukt no valsts un tuvoties konkrētām personām, kuras viņš nevarot atklāt. Tāpat klientam ir izsniegts lēmums par aizdomās turēto, taču plašāk advokāts informāciju sniegt nevarot.

Milleram KNAB vērstās aizdomas nav izprotamas un inkriminētais noziegums tiek noliegts, norādīja advokāts.

Savukārt Rāvis pēc iznākšanas no izolatora žurnālistiem teica, ka vainu inkriminētajā noziegumā neatzīst un viņam nav izprotamas KNAB paustās aizdomas.

Rāvim pastarpināti pieder 95% būvfirmas “Skonto būve” daļu, bet Milleram – 5%, liecina “Firmas.lv” informācija.

Kriminālprocess pret bijušo robežsardzes priekšnieku un “Igates” darbiniekiem

Iekšējās drošības birojs (IDB) līdz ar bijušo Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieku (VRS) Normundu Garbaru septembra sākumā aizturēja divus SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” (“Igate”) darbiniekus, tostarp valdes priekšsēdētāju un līdzīpašnieku Māri Peilānu, ziņoja aģentūra LETA. Aizturēts arī VRS Galvenās pārvaldes Bruņojuma, apgādes un tehnisko resursu pārvaldes priekšnieka vietnieks. Tiesa aizturētajiem apcietinājumu nepiemēroja.

Aizturēšanas iemesls – robežjoslas infrastruktūras projekts. 2015. gadā VRS noslēdza ar SIA “Ceļu būvniecības sabiedrību “Igate”” vienošanos par valsts robežas joslas infrastruktūras izbūvi gar robežu. Valdība 2017. gada oktobrī atļāva Iekšlietu ministrijai uzņemties ilgtermiņa saistības, lai laika posmā no 2017. gada līdz 2020. gadam varētu novirzīt vairāk nekā 31 miljonu eiro Latvijas robežu ar Krieviju un Baltkrieviju stiprināšanai.
Plānotie izdevumi paredzēja trīs gadu laikā novirzīt ne vairāk kā 20 557 173 eiro valsts robežas joslas infrastruktūras izbūvei gar Latvijas un Krievijas robežu un ne vairāk kā 10 682 585 eiro šādam pašam mērķim gar Latvijas un Baltkrievijas robežu.

Kriminālprocesā robežsardzes darbiniekam piemērots personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss, ziņoja IDB.

Būvniecības procesā konstatētas iespējamas neatbilstības tehniskajai specifikācijai, kā arī pieļauta patvaļīga koku izciršana robežjoslā. Savukārt uzņēmuma finanšu darījumos saskatāmas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas pazīmes, par ko arī sākta izmeklēšana.

Garbars šā gada janvārī atvaļinājās no robežsardzes.

“Igates” vārds šā gada jūlijā izskanēja arī saistībā ar Dobeles novada pašvaldības iepirkumu komisijas priekšsēdētājas Lailas Šereiko aizturēšanu. KNAB viņu aizturēja aizdomās par kukuļņemšanu no būvfirmas īpašnieka Madara Radžeļa.

KNAB 15. jūlijā sākts kriminālprocess par to, ka Dobeles novada iepirkumu komisijas priekšsēdētāja Šereiko, iespējams, laikā no 2019. gada janvāra līdz jūlijam pieņēmusi kukuļus no SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” par sniegto atbalstu Dobeles novada iepirkumu procedūrās, kā arī veikusi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Konkurences padomei daudz sūdzību par “Tīrīgu”

Kopš Konkurences padome (KP) šā gada jūlijā ierosināja lietu par iespējamu dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu SIA “Getliņi EKO” un Rīgas pilsētas pašvaldības darbībās, ik dienas iestādē pienāk daudz vēstuļu un telefonzvanu no iedzīvotājiem un uzņēmumiema ar sūdzībām par jaunajiem tarifiem, AS “Tīrīga” piedāvātajiem līguma nosacījumiem un citiem aspektiem, kas skar jauno atkritumu apsaimniekošanas kārtību.

KP pateicas visiem, kas ziņoja par jaunās atkritumu apsaimniekošanas sistēmas ieviešanu Rīgā. KP savas kompetences ietvaros vērtē darījuma atbilstību konkurences tiesību regulējumam, un šim mērķim no patērētājiem u.c. klientiem saņemtā informācija ir pietiekama. Vienlaikus, atbildot uz daudzos iesniegumos uzdoto jautājumu, vai klientiem slēgt līgumu ar AS “Tīrīga”, KP norāda, ka pašlaik iestādei nav tiesību nedz atļaut, nedz aizliegt slēgt minētos līgumus.

KP aicina pakalpojuma saņēmējus ar jautājumiem vai iebildumiem, kas saistīti ar jaunajiem tarifiem un jauno līgumu nosacījumiem, vērsties Rīgas domē vai pie jaunā atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniedzēja AS “Tīrīga”. Pašlaik KP vērtē saņemtos iesaistīto pušu viedokļus, un lēmums par pagaidu noregulējuma iespējamo piemērošanu vēl nav pieņemts. Tas notiks ne agrāk kā šā gada 9. septembrī.

Rīgas pašvaldības uzņēmums “Getliņi EKO” ir noslēdzis 686,3 miljonu eiro vērtā Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas publiskās-privātās partnerības procedūru un par konkursa uzvarētāju atzinis SIA “CREB Rīga”, ko izveidojuši divi vides pakalpojumu sniedzēji – SIA “Clean R” un SIA “Eco Baltia vide”.

Atbilstoši publiskās-privātās partnerības procesam konkursa uzvarētājam ir jānodrošina Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un investīcijas turpmākos 20 gadus.

Šā gada Jūnija sākumā “Getliņi EKO” un “CREB Rīga” Uzņēmumu reģistrā reģistrējušas kopsabiedrību “Rīgas vides pakalpojumi”, lai saskaņā ar publiskā iepirkuma rezultātiem Rīgā veiktu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas modernizāciju un ieviestu atkritumu šķirošanas risinājumus. Vēlāk uzņēmuma nosaukums mainīja uz “Tīrīga”.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: