Valsts prezidenti Publisko iepirkumu likumā saka savu vārdu

Daina Vārpiņa, 29/08/2018

Post image for Valsts prezidenti Publisko iepirkumu likumā saka savu vārdu

Publisko iepirkumu likums (PIL) sava veida attīstību piedzīvojis arī ar pašreizējā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, un bijušo Latvijas Valsts prezidentu Valda Zatlera un Vairas Vīķes-Freibergas aktīvu iesaistīšanos.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis lūdza Publisko iepirkumu likuma labojumu otrreizēju caurlūkošanu vienu reizi – 2018. gada 9. februārī.

Vēstulē Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei Valsts prezidents norādīja uz trešajam lasījumam virzītajās normās par pretendentu izslēgšanu no iepirkumiem pieļautajām būtiskajām nepilnībām, kas neļautu sasniegt normu deklarētos mērķus un varētu radīt papildus izdevumus un zaudējumus valsts budžetam saistībā ar iespējamiem Eiropas Savienības tiesību pārkāpumiem, vēstīts Valsts prezidenta mājas vietnē www.president.lv .

R. Vējonis arī vērsa uzmanību uz likumprojektā ietvertajām strīdīgajām normām, kas Latvijā reģistrētus uzņēmumus nostāda nelabvēlīgākā situācijā, salīdzinājumā ar citās valstīs reģistrētajiem uzņēmumiem, kuru kapitāldaļu (akciju) īpašnieki ir reģistrēti zemu nodokļu vai beznodokļu valstīs vai teritorijās.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: