Skatīs opozīcijas pieprasījumu Kariņam par “izvairīšanos informēt” saistībā ar Covid-19 iepirkumiem

LETA, 17/06/2020

Post image for Skatīs opozīcijas pieprasījumu Kariņam par “izvairīšanos informēt” saistībā ar Covid-19 iepirkumiem

Saeimas Pieprasījumu komisija šodien skatīs opozīcijas Saeimā iesniegto pieprasījumu, kurā Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) pārmesta “izvairīšanās sniegt pieprasīto informāciju” saistībā ar izpildvaras veiktajiem iepirkumiem Covid-19 krīzes laikā.

Komisijas sēde notiks plkst. 8.30 attālināti, videokonferences formātā.
Pieprasījums Kariņam sagatavots uz apmēram 13 lappusēm ar 48 sīkākiem pieprasījumiem un pamatjautājumiem.

Pieprasījumu iesnieguši Saeimas deputāti Ivars Zariņš (S), Uldis Augulis (ZZS), Armands Krauze (ZZS), Vitālijs Orlovs (S), Jānis Tutins (S), Jānis Krišāns (S), Ivans Klementjevs (S), Valērijs Agešins (S), Edgars Kucins (S) un Jūlija Stepaņenko.

Deputāti apgalvo, ka no atbildēm uz iepriekšējo pieprasījumu Kariņam nav bijis iespējams pārliecināties par iepirkumu patiesajiem apstākļiem. Parlamentārieši norāda, ka tas vēl vairāk pastiprinot bažas, ka iepirkumi nav veikti atbilstoši, un, “iespējams, īstenojot koruptīvas darbības”.

Opozīcijas pārstāvji prasa arī Aizsardzības ministrijai un Veselības ministrijai iesniegt deputātiem dokumentus saistībā ar veiktajiem iepirkumiem. Tajā skaitā parlamentārieši vēlas uzzināt, kuri uzņēmumi izteica gatavību piedalīties iepirkumu veikšanā.

Deputāti arī prasa pamatot, kā tika izvērtēts, ka piegādātāji atbilst nepieciešamajiem standartiem. Tāpat parlamentārieši prasa nosaukt atbildīgās amatpersonas par pieņemtajiem lēmumiem.

Kā ziņots, Iepriekš veselības ministre Ilze Viņķele (AP) atzina, ka ir vairāki signāli, ka kāda daļa no iepriekš piegādātajām medicīniskajām aizsargmaskām, iespējams, neatbilst solītajai kvalitātei.

Tomēr vienlaikus politiķe mudināja apzināties, ka “tā izvēle ir nevis starp perfekti noformētu, brīnišķīgu, 100% uzticamu un sertificētu masku un nedrošām maskām, bet starp maskām, kuras principā var nopirkt, un nekādām maskām”.

Eiropas Savienībā (ES) akreditētas laboratorijas neatkarīgā ekspertīzē saņemts atzinums, ka “GP Nord” piegādātās sejas aizsargmaskas pilnībā atbilst kvalitātes prasībām un ES standartiem, turklāt tās ir piemērotas veselības aprūpē strādājošajiem.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: