Rīgas filmu fonda līdzfinansējums ārvalstu filmu uzņemšanai plānots 800 000 eiro apmērā

LETA, 19/05/2020

Post image for Rīgas filmu fonda līdzfinansējums ārvalstu filmu uzņemšanai plānots 800 000 eiro apmērā

1.jūnijā tiks izsludināts Rīgas filmu fonda līdzfinansējuma konkurss ārvalstu filmu uzņemšanai, aģentūru LETA informēja Rīgas domē

Plānotā Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma summa būs 800 000 eiro. Līdzfinansējuma mērķis ir veicināt ārvalstu filmu uzņemšanu Rīgā un Latvijā, lai ne vien sniegtu atbalstu Latvijas kino industrijas darbības atsākšanai, bet arī stimulētu ārvalstu finansējuma piesaisti Latvijas filmu nozarei un Rīgas popularizēšanai.

Par atbalstāmām tiks uzskatītas visas izmaksas, kas attiecināmas uz Latvijas infrastruktūru, transporta, telpu un tehnikas īri, viesnīcu, komunālajiem, celtniecības un apsardzes pakalpojumiem, arī mākslinieciskiem un administratīviem darbiem. Plānots, ka šādā veidā ārvalstu filmēšanas grupas tiks ieinteresētas darboties tieši Latvijā, kā arī tiks veicināta visa veida uzņēmējdarbība Rīgā un Latvijā

Konkursa vērtēšanas komisiju vada Rīgas domes Finanšu departamenta direktora pienākumu izpildītājs, pašvaldības budžeta pārvaldes priekšnieks Uldis Rakstiņš.

Komisijā darbojas Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma, Rīgas domes Plānošanas, iepirkumu un kontroles nodaļas vadītāja Una Skrastiņa, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Projektu vadības pārvaldes Investīciju nodaļas galvenā projektu vadītāja Laura Frinberga-Tuklere.

Konkursa rezultātus plānots paziņot jūlijā.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: