Paziņos Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa otrās kārtas būvniekus

LETA, 22/07/2020

Post image for Paziņos Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa otrās kārtas būvniekus

Šodien plkst.11 Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) vadība izziņos slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvniecības konkursa uzvarētājus.

Preses konferencē, kurā tiks sniegta informācija par aktuālo situāciju jaunajā būvniecības projektā, par projekta attīstību slimnīcas 8.korpusa zālē un par iepirkumu konkursa uzvarētāju, piedalīsies slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš, slimnīcas valdes loceklis Jānis Komisars un Jaunās būvniecības daļas vadītājs Gundars Vārna.

PSKUS A korpusa būvdarbu otro kārtu bija iecerēts realizēt par 56,6 miljoniem eiro.

Konkursa pirmais posms tika izsludināts 2019.gada 11.aprīlī un noslēdzās 28.maijā. Šajā posmā slimnīca saņēma deviņu kandidātu pieteikumus, kurus izvērtēja gan slimnīcas Iepirkumu komisija, gan Iepirkumu uzraudzības biroja speciālisti.

Konkursa otrajam posmam, tas ir, pretendentu piedāvājumu iesniegšanai, novembra sākumā tika atlasītas piecas sabiedrības ar ierobežotu atbildību – “Arčers”, “Merks”, “Monum”, “Skonto Būve” un “Velve”, divas pilnsabiedrības – “LNK Industries Group”, “Rere Būve 1”, kā arī akciju sabiedrība “UPB” un personu apvienība “BBA, PMK un Tilts”.

Plānots, ka Stradiņa slimnīcas A korpusa otrajā kārtā taps jauna ēka, kurai plānoti pieci virszemes stāvi un pagrabstāvs, telpu platībai kopumā sasniedzot aptuveni 37 000 kvadrātmetru. Jaunajā ēkā tiek paredzēts Neatliekamās palīdzības centrs, Operāciju bloks ar 15 operāciju zālēm, Sievietes un bērna veselības klīnika, Intensīvās terapijas nodaļa, Neiroloģijas klīni ka ar telpām Insulta vienībai, kā arī ķirurģijas profila nodaļas.

Saistībā ar šo projektu izskanējušas bažas par finansējumu. Eiropas Komisijā projekts ar kopējām izmaksām 91 miljona eiro apmērā tika iesniegts 2018.gada rudenī, tomēr pērn augustā tika paziņots, ka projektam papildu nepieciešami 29 miljoni eiro.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) toreiz pauda, ka ir “pietiekami optimistiska”, ka slimnīcas jaunā korpusa būvniecībai trūkstošos 29 miljonus eiro izdosies rast. Viņa sacīja, ka sākumam nepieciešamais finansējums jau iezīmēts bāzes budžetā, bet projekta sākšanai jābūt pārliecībai, ka tiks atrasta arī trūkstošā daļa.

Viņķele tolaik arī norādīja, ka trūkstošā finansējuma atrašanai ir vairāki risinājumi saistībā ar Eiropas Savienības (ES) finansējuma pārdali. Vienlaikus politiķe atzina, ka diemžēl kāda daļa nepieciešamā finansējuma būs jārod arī Veselības ministrijas (VM) “saimniecībā”.

2019.gada sākumā slimnīca noslēdza līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fonda lielā projekta “Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunās A2 ēkas attīstība” īstenošanu laika posmā līdz 2023.gada 31.decembrim.

Jaunā korpusa pirmā kārta tika nodota ekspluatācijā 2017.gada 30.martā, projekta pilnā funkcionalitāte sasniegta 2018.gada 30.jūnijā, un tajā jau vairāk nekā gadu ārstējas Gastroenteroloģijas, Nefroloģijas, Endokrinoloģijas, Uroloģijas, Otorinolaringoloģijas, Endoskopijas nodaļu pacienti, ka arī atrodas Poliklīnika, Diagnostiskās radioloģijas institūts, Dienas stacionārs un Apvienotā laboratorija.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: