Padarīt iepirkumu elastīgāku un lētāku

Aivars Kļavis, 28/02/2013

Valērijs Bariševs

Kā uzņēmēji, kuru bizness saistīts ar valsts un pašvaldību iepirkumiem, vērtē iepirkuma procedūru Latvijā un ar ko tā atšķiras no iepirkuma procedūras citās valstīs? Par to saruna ar lielākā elektromateriālu vairumtirgotāja Latvijā SIA SLO Latvia direktoru VALĒRIJU BARIŠEVU.

„Mūsu pieredze attiecībā uz iepirkumiem ir sena un ilgstoša,” sarunai sākoties, saka Bariševs. Uzņēmums sadarbojas ar a/s Latvenergo, SIA Lattelecom, piedalījies arī citos valsts un pašvaldību konkursos. Attiecībā uz iepirkumiem šo gadu laikā uzkrājusies ievērojama pieredze. „Pirms gadiem diviem trim mēs centāmies piedalīties gandrīz visos konkursos, bet tad sapratām, ka tā ir velta laika šķiešana,” turpina uzņēmējs. Kāpēc tik skarbi? Iepirkumu konkursam taču pēc savas būtības vajadzētu būt izdevīgam gan pasūtītājam, gan pakalpojuma sniedzējam, bet rezultātā kalpot sabiedrības un iedzīvotāju interesēm.

Mūžsenais strīds – kvalitāte vai cena

Elektromateriāli, to kvalitāte un vēl vairāk to kvalitatīva montāža attiecīgos objektos vistiešākajā veidā saistīta ar daudzu cilvēku drošību. Tāpēc ir svarīga pakalpojuma sniedzēja kompetence un reputācija. Tam ne tikai jāgarantē materiālu kvalitāte, bet arī jāspēj sniegt profesionālas konsultācijas, kā tos izmsantot.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: