Pārtika un dzērieni

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: “Vidi saudzējošas un veselīgas pārtikas sistēmas izveide ražotājiem būs gan iespēja, gan milzīgs sociālekonomisks izaicinājums”

Zemkopības ministrija, 03.07.2020
Thumbnail image for Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: “Vidi saudzējošas un veselīgas pārtikas sistēmas izveide ražotājiem būs gan iespēja, gan milzīgs sociālekonomisks izaicinājums”

Ceturtdien, 2.jūlijā zemkopības ministrs Kaspars Gerhards tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdi Gintu Kaminski, lai vienotos par turpmāko Zemkopības ministrijas (ZM) un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) sadarbību.

→ Lasīt visu

Izraudzīts jauns pagaidu ēdinātājs Cēsu novada bērnudārzos

LETA, 17.06.2020
Thumbnail image for Izraudzīts jauns pagaidu ēdinātājs Cēsu novada bērnudārzos

Izraudzīts jauns pagaidu ēdinātājs Cēsu novada bērnudārzos, jo pret esošo ēdinātāju SIA “Vectēvs” sākts maksātnespējas process, aģentūru LETA informēja Cēšu novada pašvaldībā.

→ Lasīt visu

Cik “zaļi” ir zaļie iepirkumi pārtikas produktu piegādēm?

Jana Simanovska un Inese Pelsa, 11.05.2020
Thumbnail image for Cik “zaļi” ir zaļie iepirkumi pārtikas produktu piegādēm?

Latvijā kopš 2014.gada pārtikas produktu piegāde un ēdināšanas pakalpojumi publiskajam sektoram ir jāveic atbilstoši zaļā iepirkuma prasībām. Vai tiešām gandrīz visi pārtikas iepirkumi Latvijā atbilst zaļā iepirkuma prasībām? Detalizēta izpēte liecina, ka nē.

→ Lasīt visu

2019.gadā sasniegts VARAM plānotais mērķis Zaļā publiskā iepirkuma piemērošanā obligātajās preču un pakalpojumu grupās

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, 28.04.2020
Thumbnail image for 2019.gadā sasniegts VARAM plānotais mērķis Zaļā publiskā iepirkuma piemērošanā obligātajās preču un pakalpojumu grupās

Rīga, 2020.gada 28.aprīlī – Ministru kabinets (MK) apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par zaļā iepirkuma īstenošanu valsts pārvaldē 2019.gadā”, kas apstiprina, ka izpildīts ziņojuma mērķis – līdz 2020.gadam obligāti piemērojamām preču un pakalpojumu grupām zaļā publiskā iepirkuma (ZPI) īpatsvars sasniegts noteikto 80% apmērā.

→ Lasīt visu

AgriChamber: Jāpastiprina “Zaļo iepirkumu” kontrole valsts un pašvaldību iestāžu iepirkumos

LETA, 27.04.2020
Thumbnail image for AgriChamber: Jāpastiprina “Zaļo iepirkumu” kontrole valsts un pašvaldību iestāžu iepirkumos

Lai veicinātu vietējās pārtikas iepirkumu valsts un pašvaldību iestādēs, Latvijas lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības kamera (turpmāk – Kamera) sadarbībā ar Latvijas lauku izglītības un konsultāciju centru (turpmāk – LLKC) un Latvijas lauksaimniecības kooperatīvu asociāciju (turpmāk – LLKA) vērš uzmanību uz to, ka nepieciešams uzlabot “Zaļo publisko pārtikas iepirkumu” līgumu izpildi.

→ Lasīt visu

AgriChamber: Pašvaldību un valsts iestādēm ar pārtikas iepirkumiem ir jāpalīdz vietējiem ražotājiem

Lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības kamera, 03.04.2020
Thumbnail image for AgriChamber: Pašvaldību un valsts iestādēm ar pārtikas iepirkumiem ir jāpalīdz vietējiem ražotājiem

Latvijas lauksaimniecības mežsaimniecības kamera (AgriChamber) rosina Latvijas pašvaldības un valsts iestādes aktīvāk izmantot iekšējos resursus, lai iepirkumos daudz vairāk būtu palielināts vietējo ražotāju produkcijas īpatsvars.

→ Lasīt visu

Līvānu novada uzņēmums “Saltums 2” plāno ieguldīt 250 000 eiro saldētavā

LETA, 09.03.2020
Thumbnail image for Līvānu novada uzņēmums “Saltums 2” plāno ieguldīt 250 000 eiro saldētavā

Līvānu novada saldējumu ražotāja “Saltums 2” plāno ieguldīt 250 000 eiro saldētavas izbūvē, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

→ Lasīt visu

PVD konstatējis krāpšanos ar gaļas produktu izcelsmi

Pārtikas un veterinārais dienests, 26.02.2020
Thumbnail image for PVD konstatējis krāpšanos ar gaļas produktu izcelsmi

Pārtikas un veterinārais dienests konstatējis, ka SIA “Baltiņš”, kas vairākām Daugavpils izglītības iestādēm zaļā publiskā iepirkuma ietvaros piegādā gaļas produktus, ir krāpies ar preču marķējumu un Polijā ražotus liellopu un putnu gaļas produktus uzdevis par Latvijā ražotiem.

→ Lasīt visu

“Latvijas maiznieks” konkursā par gatavās produkcijas noliktavas būvniecību uzvarējis “Jēkabpils PMK”

LETA, 18.02.2020
Thumbnail image for “Latvijas maiznieks” konkursā par gatavās produkcijas noliktavas būvniecību uzvarējis “Jēkabpils PMK”

Maizes ražotāja “Latvijas maiznieks” iepirkumu konkursā par gatavās produkcijas noliktavas būvniecību uzvarējis “Jēkabpils PMK”, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

→ Lasīt visu

IUB sācis resorisko pārbaudi par aizdomīgu skolu ēdināšanas iepirkumu Daugavpilī

LETA, 17.02.2020
Thumbnail image for IUB sācis resorisko pārbaudi par aizdomīgu skolu ēdināšanas iepirkumu Daugavpilī

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) sācis resorisko pārbaudi par aizdomīgu skolu ēdināšanas iepirkumu Daugavpilī, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

→ Lasīt visu