Pārtika un dzērieni

Aizsardzības ministrija plāno pārtikas iepirkumu bruņoto spēku vajadzībām miera laikā un krīzes situācijās

Aizsardzības ministrija, 13.05.2021
Thumbnail image for Aizsardzības ministrija plāno pārtikas iepirkumu bruņoto spēku vajadzībām miera laikā un krīzes situācijās

Aizsardzības ministrija aicina pārtikas ražotājus, loģistikas kompānijas, vairumtirgotājus un citus ar pārtikas nozari saistītus uzņēmējus pieteikties dalībai pārtikas iepirkuma tirgus izpētes tiešsaistes sanāksmē.

→ Lasīt visu

2020.gadā būtiski palielinājies ZPI apjoms valsts un pašvaldību iepirkumos

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, 06.04.2021
Thumbnail image for 2020.gadā būtiski palielinājies ZPI apjoms valsts un pašvaldību iepirkumos

2020.gadā zaļā publiskā iepirkuma (ZPI) īpatsvars publisko iepirkumu apjomā, kas veikti atbilstoši Publisko iepirkumu likuma regulējumam finanšu izteiksmē bijis 29,1%, kas ir par 11,8 procentpunktiem vairāk kā 2019.gadā (17,3%). Absolūtās vērtībās* ZPI bijis 850 milj. eiro no kopējā Publisko iepirkumu likuma regulējumam pakļautā iepirkumu apjoma – 2 926 milj. eiro.

→ Lasīt visu

IUB vadītājs: Iepirkumos problemātiskākās nozares ir būvniecība, IT, apsardze, pārtika un autotransports

LETA, 07.12.2020
Thumbnail image for IUB vadītājs: Iepirkumos problemātiskākās nozares ir būvniecība, IT, apsardze, pārtika un autotransports

Iepirkumos problemātiskākās nozares joprojām ir būvniecība, informācijas tehnoloģiju (IT) joma, apsardze, pārtikas iepirkumi, autotransports, kā arī medicīnas jomas iepirkumi, intervijā aģentūrai LETA sacīja IUB vadītājs Artis Lapiņš.

→ Lasīt visu

“Airo Catering Services Latvija” Covid-19 ietekmē prognozē apgrozījuma samazinājumu par 57%

LETA, 09.11.2020
Thumbnail image for “Airo Catering Services Latvija” Covid-19 ietekmē prognozē apgrozījuma samazinājumu par 57%

Aviokompāniju ēdināšanas pakalpojumu nodrošinātājs SIA “Airo Catering Services Latvija” saistībā ar Covid-19 pandēmiju šogad prognozē apgrozījuma samazinājumu par 57%, salīdzinot ar 2019.gadu, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma 2019.gada finanšu pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka “Airo Catering Services Latvija” šogad ir izmantojis Latvijas valdības sniegtos atbalsta instrumentus – dīkstāves pabalstus, nozari atbalstošos pabalstus, nomas maksas samazinājumu, kā […]

→ Lasīt visu

Ārkārtējās situācijas laikā sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi var tikai izsniegt ēdienu līdzņemšanai

Ekonomikas ministrija, 09.11.2020
Thumbnail image for Ārkārtējās situācijas laikā sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi var tikai izsniegt ēdienu līdzņemšanai

Ministru kabineta ārkārtas sēdē š.g. 6. novembrī, nolemts uz ārkārtējās situācijas laiku ieviest arī stingrākus epidemioloģiskās drošības pasākumus sabiedriskās ēdināšanas sektorā.

→ Lasīt visu

Iecavas vidusskolā grūtības pašu spēkiem nodrošināt pilnvērtīgu ēdināšanu skolēniem

LETA, 24.09.2020
Thumbnail image for Iecavas vidusskolā grūtības pašu spēkiem nodrošināt pilnvērtīgu ēdināšanu skolēniem

Šajā mācību gadā lielākā Iecavas novada mācību iestāde – Iecavas vidusskola – saskārusies ar grūtībām skolēniem nodrošināt pilnvērtīgu ēdināšanu, aģentūra LETA uzzināja novada pašvaldībā.

→ Lasīt visu

Maizes ceptuve “Lāči” plāno ieguldīt 177 000 eiro iekārtās un tehnoloģiskajā aprīkojumā

LETA, 16.07.2020
Thumbnail image for Maizes ceptuve “Lāči” plāno ieguldīt 177 000 eiro iekārtās un tehnoloģiskajā aprīkojumā

Maizes un konditorejas izstrādājumu ražotāja SIA “Lāči” plāno ieguldīt 177 000 eiro iekārtās un tehnoloģiskajā aprīkojumā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

→ Lasīt visu

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: “Vidi saudzējošas un veselīgas pārtikas sistēmas izveide ražotājiem būs gan iespēja, gan milzīgs sociālekonomisks izaicinājums”

Zemkopības ministrija, 03.07.2020
Thumbnail image for Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: “Vidi saudzējošas un veselīgas pārtikas sistēmas izveide ražotājiem būs gan iespēja, gan milzīgs sociālekonomisks izaicinājums”

Ceturtdien, 2.jūlijā zemkopības ministrs Kaspars Gerhards tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdi Gintu Kaminski, lai vienotos par turpmāko Zemkopības ministrijas (ZM) un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) sadarbību.

→ Lasīt visu

Izraudzīts jauns pagaidu ēdinātājs Cēsu novada bērnudārzos

LETA, 17.06.2020
Thumbnail image for Izraudzīts jauns pagaidu ēdinātājs Cēsu novada bērnudārzos

Izraudzīts jauns pagaidu ēdinātājs Cēsu novada bērnudārzos, jo pret esošo ēdinātāju SIA “Vectēvs” sākts maksātnespējas process, aģentūru LETA informēja Cēšu novada pašvaldībā.

→ Lasīt visu

Cik “zaļi” ir zaļie iepirkumi pārtikas produktu piegādēm?

Jana Simanovska un Inese Pelsa, 11.05.2020
Thumbnail image for Cik “zaļi” ir zaļie iepirkumi pārtikas produktu piegādēm?

Latvijā kopš 2014.gada pārtikas produktu piegāde un ēdināšanas pakalpojumi publiskajam sektoram ir jāveic atbilstoši zaļā iepirkuma prasībām. Vai tiešām gandrīz visi pārtikas iepirkumi Latvijā atbilst zaļā iepirkuma prasībām? Detalizēta izpēte liecina, ka nē.

→ Lasīt visu