Ministrs Linkaits: iepirkumi ir jāveic godīgi, caurskatāmi un efektīvi

SANDRIS GUNVALDIS, 11/09/2019

Post image for Ministrs Linkaits: iepirkumi ir jāveic godīgi, caurskatāmi un efektīvi

Satiksmes ministrijas kapitālsabiedrības ir pasūtītāji Latvijā vislielākajiem iepirkumiem. Satiksmes ministrs TĀLIS LINKAITS intervijā žurnālam “Iepirkumi” stāsta par veikumu iepirkumu sakārtošanā satiksmes nozarē, iepazīstina ar svarīgāko savas pārstāvētās nozares iepirkumos, kā arī iepazīstina ar savu redzējumu iepirkumu vides uzlabošanai Latvijā.

– Satiksmes ministrijas pārraudzībā atrodas vairāku nozaru stratēģiskās nozīmes valstij piederoši uzņēmumi, tostarp Latvijas dzelzceļš, Latvijas Valsts ceļi, Latvijas Autoceļu uzturētājs, Latvijas Pasts un citi uzņēmumi. Kāds jums līdzšinējās darbības laikā ministra amatā radies iespaids par iepirkumu vidi šajās nozarēs un uzņēmumos?

– Transporta nozare patiešām ir kapitāla intensīva nozare. Naudas līdzekļu apgrozījums ir ļoti liels, ir arī liela atbildība par pieņemtajiem lēmumiem. Iepirkuma procedūra ir viens no vissvarīgākajiem procesiem, kā naudas līdzekļus var ietaupīt vai, tieši otrādi, dažādā veidā manipulējot ar iepirkumiem – iepirkt pa draugam, iepirkt no savējiem vai pirkt visdārgāk, ja nemākam to īstenot.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: