Mežaparka Lielās estrādes noslēdzošos pārbūves darbus par 18,5 miljoniem eiro veiks “LNK Industries”

LETA, 05/10/2020

Post image for Mežaparka Lielās estrādes noslēdzošos pārbūves darbus par 18,5 miljoniem eiro veiks “LNK Industries”

Mežaparka Lielās estrādes noslēdzošos pārbūves darbus par 18,5 miljoniem eiro veiks AS “LNK Industries”, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Baiba Kantiņa.
Rīgas domes Īpašuma departaments šī gada 21.maijā bija izsludinājis iepirkumu par Mežaparka Lielās estrādes noslēdzošajiem pārbūves darbiem jeb projekta B posma būvniecības kārtu B2. Iepirkumā saņemti trīs piedāvājumi.
Tiesības slēgt iepirkuma līgumu par Mežaparka Lielās estrādes pārbūves pēdējiem darbiem tika piešķirtas “LNK Industries”, kas iesniegusi “konkursa nolikuma prasībām atbilstošu saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu ar zemāko cenu”18,5 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.
Būvniecības noslēdzošajā kārtā tiks uzbūvēta estrādes ēkas stiklotā fasāde, ieklāts estrādes kupola membrānas jumts, kā arī izbūvētas estrādes ēkas iekštelpas. Šajā būvniecības kārtā tiks izbūvētas jaunas saimniecības pagalma būves un veikta katlumājas pārbūve, kā arī demontētas līdzšinējās estrādes saimniecības ēkas.
Atbilstoši B2 posma būvprojektam tiks izbūvēti lietotāja inženiertīkli, kā arī pabeigts estrādes teritorijas labiekārtojums. Ir paredzēts atjaunot vēsturisko paviljonu un estrādes ēkā izveidot Dziesmu svētku ekspozīciju.
Konkurss esot noslēdzies tik savlaicīgi, ka Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbus paredzēts pabeigt ātrāk nekā sākotnēji plānots.
Rīgas domes Īpašuma departaments ir izstrādājis B2 kārtas īstenošanas laika grafiku, paredzot nepieciešamos tehnoloģiskos pārtraukumus pēc faktiskās situācijas, lai nodrošinātu savlaicīgu un drošu XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi 2021.gadā jūlijā, kā arī būvprojekta realizāciju pilnā apmērā līdz 2021.gada decembrim.
Lai nodrošinātu iespēju pabeigt valstiski nozīmīga investīciju projekta – Mežaparka Lielās estrādes pārbūvi, Rīgas pilsētas pagaidu administrācija vienojās ar Kultūras ministriju, un valdība 5.maijā pieņēma lēmumu, kurā pašvaldībai radīja iespēju līdz 2022.gadam aizņemties Valsts kasē līdz 23 miljoniem eiro lielu finansējumu.
Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana sākās 2016.gada 11.martā, kad Rīgas pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: