Mācīties nekad nav par vēlu

Daina Vārpiņa, 29/08/2018

Post image for Mācīties nekad nav par vēlu

Līdz ar bērnu skolas gaitu atsākšanu septembrī sarosās arī pieaugušie – varbūt arī man apgūt ko jaunu, sākt apmeklēt sporta nodarbības vai iesaistīties kādā interešu klubā?

Rudenī cilvēkiem ir vieglāk pievērsties kā jauna apguvei tāpēc, ka apkārtējā vide uz to noskaņo. Bērni atsāk mācības skolā, studenti dodas augstskolas gaitās, laiks pamazām kļūst vēsāks un vakari – tumšāki. Jaunais var būt kaut kas sen gribēts un vistālākajos sapņos lolots, bet tikpat labi var pavērot, ar ko nodarbojas paziņas, vai smelties idejas sociālajos tīklos.
Angļu, franču vai kādu mazāk populāru valodu?

Runājot par pašizglītošanos, šobrīd aktuālas ir dažādas kulinārijas, veselīga uztura, laika plānošanas un mērķu sasniegšanas meistarklases, kas nereti notiek tikai vienu dienu vai dažas stundas. Aktuāla varētu būt arī autovadītāja, motocikla vadītāja vai dažāda ūdenstransporta vadītāja apliecības iegūšana. Iespējams, varat pat esat iestāties kādā augstskolā? Ja nē, populāri ir apmeklēt svešvalodu kursus, kur joprjām vieni no pieprasītākajiem ir dažādu līmeņu angļu valodas kursi. Ja pat savas spējas sazināties angļu valodā vērtējat augstu, var palūkoties pēc nodarbībām, kur tiekas cilvēki ar līdzīgu angļu valodas zināšanu līmeni un, piemēram, kopīgi skatās filmas, bet pēcāk par tām diskutē. Iespējams, jūs jau sen vilinājusi melodiskā franču vai temperamentīgā spāņu, itāliešu valoda?! Nepamatoti zemu popularitātes reitingā atrodas vācu valoda, taču ja vien jums izdodas apgūt gramatikas pamatus un uzkrāt pieklājīgu vārdu krājumu šajā svešvalodā, jums paveras durvis saziņai ar miljoniem cilvēku ne tikai Vācijā. Noteikti esat ievērojuši, ka atsevišķos darba sludinājumos īpaši pieprasītas tieši vācu vai franču valodas zināšanas. Protams, tās lieti noder arī biznesa kontaktu veidošanā. Vienlīdz noderīgi ir apgūt arī kādu skandināvu vai tepat kaimiņvalstu valodu – ja strādājat starptautiskā vidē, šīs valodas kļūst neatsveramas un ceļ jūsu vērību darba devēja acīs.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: