“Lielais Dzintars” kā izaicinājums

SARMĪTE PUJĒNA, 04/02/2016

Post image for “Lielais Dzintars” kā izaicinājums

Līdz ar Vecgada vakara koncertu izskanēja gandrīz divus mēnešus garais koncertzāles “Lielais Dzintars” atklāšanas sarīkojumu maratons, sākusies vairāk nekā 40 miljonus eiro dārgās ēkas ikdienas dzīve. Taču, lai līdz tai nonāktu, bija jāpārvar ne viens vien šķērslis, no kuriem ar daudziem nācās sastapties pirmoreiz. Arī koncertzāles iepirkumu organizētājiem.
Patlaban visas svarīgākās iepirkumu procedūras ir beigušās (kā redzams IUB mājaslapā, to ir bijis vairāk nekā 60), bet ar “sīkumiem” turpinās nodarboties SIA “Lielais Dzintars”, kas ēku apsaimnieko.

Liepājas domes Publisko iepirkumu daļas vadītāja EVA CIEKURZE “Lielā Dzintara” iepirkumiem klāt bijusi kopš pirmās dienas. Viņa atzīst, ka pēdējie trīs mēneši pirms koncertzāles atklāšanas bijis visgrūtākais posms viņas profesionālajā dzīvē.

Kā jau lielam objektam pienākas

Pirms Evas Ciekurzes “ēras” palicis tikai koncertzāles projekta starptautiskais skiču konkurss, kurš risinājās pirms vairāk nekā desmit gadiem, tālajā 2003. gadā. Divus gadus vēlāk – 2005. gadā, kad projekta autors Folkers Gīnke pēc pašvaldības lūguma bija samazinājis projektētās būves apmērus un koncertzāles būvlaukums ticis atbrīvots no kādreizējā kinoteātra “Liepāja”, pilsētnieki vēl ticēja, ka spoži mirdzošā saules akmens vārdā nosauktā būve Liepājas panorāmā parādīsies jau 2008. gadā. Taču 2008. gadā tika izsludināts, turklāt neveiksmīgi, vien pirmais ar koncertzāles būvniecību saistītais konkurss – tā sauktajam “0” ciklam, kas bija izdalīts atsevišķi.

“Konkursā pieteicās 11 firmas, tomēr ar projekta finansējumu saistītu iemeslu dēļ tas tika izbeigts bez rezultāta,” atceras Eva Ciekurze.

Slēgtu konkursu par koncertzāles būvdarbu veikšanu pašvaldība izsludināja 2012. gada pavasarī, 2014. gada janvārī bija beigusies “Lielā Dzintara” nulles cikla (apakšzemes stāvu) izbūve. Taču līdz tam vēl bija konkurss par tehniskā projekta vadību un ekspertīzi.

Vienlaikus ar būvdarbu konkursa izsludināšanu izveidoja speciālu iepirkumu komisiju, kurā līdzās pašvaldības speciālistiem bija iekļauts Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) valdes loceklis un mūzikas vidusskolas direktore – lai nākamie lietotāji varētu paust savu viedokli un būt klāt lēmumu pieņemšanā.

“Es neteiktu, ka bija pārāk grūti vai būtu nācies saskarties ar pārāk lieliem izaicinājumiem. Nē, tas noritēja lēnu garu, savu gaitu, kā jau lielam objektam pienākas.”

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: