Lauž līgumu ar AS “Kauno tiltai” par līguma nepildīšanu A. Deglava pārvada uzturēšanā

Rīgas domes Satiksmes departaments, 14/04/2020

Post image for Lauž līgumu ar AS “Kauno tiltai” par līguma nepildīšanu A. Deglava pārvada uzturēšanā

Saistībā ar līgumā noteikto prasību nepildīšanu Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada uzturēšanā un neatbilstošus materiālu izmantošanu būvkonstrukciju izbūvē Rīgas domes Satiksmes departaments no 12.aprīļa, lauž līgumu ar lietuviešu būvuzņēmumu AS “Kauno tiltai”.

“Turpmāka sadarbība ar AS “Kauno tiltai” A.Deglava objektā nav iespējama, jo uzņēmums ne vien izvairījās no līgumā noteikto prasību pildīšanas un izmantoja neatbilstošas kvalitātes materiālus, bet arī nepamatoti pieprasīja papildu finansējumu pārvada uzturēšanas darbiem, pretējā gadījumā draudot ar tā slēgšanu. Tāpēc, lai pašvaldībai novērstu finansiālu kaitējumu un nodrošinātu kvalitatīvu būvdarbu izpildi, līgumattiecības tika pārtrauktas, un jau šonakt pārvada uzturēšanas darbus uzsāka departaments,” pauž Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs.

Uz pārvada tika konstatētas dziļa iesēduma bedres pagaidu asfalta deformācijas šuvēs. Par to nekavējoties tika informēts būvuzņēmums un atbilstoši līguma prasībām tika pieprasīta tūlītēja rīcība. Ja bedres deformācijas šuvēs netiktu likvidētas, tas ilgtermiņā ietekmētu būvkonstrukciju stiprību un apdraudētu satiksmes drošību. Veicot dokumentu pārbaudi un faktisko darbu izpildi, tika konstatēts, ka būvuzņēmējs izmantojis neatbilstošas kvalitātes betonu karnīzes bloku ietves plātnes un karnīzes bloku betonēšanai.

Ņemot vērā, ka līgums ar AS “Kauno tiltai” par A. Deglava ielas satiksmes pārvada pārbūvi ir lauzts, būvuzņēmumam piecu darba dienu laikā jāiesniedz visa dokumentācija par objektu un desmit dienu laikā jāatbrīvo būvobjekts.

Departamenta direktors V.Reinbahs naktī uz 12.aprīli deva rīkojumu ikdienas tiltu un pārvadu uzturēšanas dienestam nekavējoties veikt bedru remontdarbus uz A. Deglava pārvada un pārņemt tā ikdienas uzturēšanu.

Patlaban norit iepirkuma procedūra par Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada pārbūves 2.etapa darbu veikšanu. Šī etapa darbos ietilpst atlikušo nesošo konstrukciju remontu, seguma virskārtas ieklāšana, ietvju seguma atjaunošana, betona apmaļu uzstādīšana, ceļa zīmju uzstādīšana, apgaismojuma montāža, deformācijas šuvju izbūve un citi darbi.

Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada pārbūve tika uzsākta 2018.gadā un to līdz šim pēc iepirkuma procedūras veica lietuviešu uzņēmums AS “Kauno tiltai”.

Informāciju sagatavoja Ilze Dimante, Rīgas domes Satiksmes departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: