Latvijas nacionālās īpatnības zaļajos iepirkumos

Mārtiņš Cimermanis, 05/04/2018

Post image for Latvijas nacionālās īpatnības zaļajos iepirkumos

LLKC misija zaļajos iepirkumos

Lai LLKC varētu izpildīt savu misiju – savest zaļajā iepirkumā kopā pašvaldību ar lauksaimniekiem, vispirms ir vajadzīga laba griba. Pašvaldībai ir jāgrib, lai vietējie produkti nonāk tās skolas ēdnīcās un tad var sākt darboties. Pirms pieciem gadiem aptaujājām visas pašvaldības, cik un kādus produktus tās pērk. Secinājām, ka iepirkumos apgroza ļoti lielas naudas summas. Rīga vien patērē vairāk kā 10 miljonu eiro pārtikas produktu pirkšanai. Ne tuvu visi no tiem bija Latvijā ražoti.

Ja esam saņēmuši pozitīvu signālu no pašvaldības, ka tā vēlas pirkt vietējos produktus un veidot zaļos iepirkumus, tad darām visu iespējamo, lai uzrunātu zemniekus, vietējos ražotājus, kooperatīvus. Ir pat vietas, kur darbojamies vairākus gadus līdz kooperatīva nodibināšanai. Rajonos, kur viss ir sakārtots, esam priecīgi paiet malā un ļaut zemniekiem pašiem strādāt ar pašvaldību.

2017. gada pieredze

2017. gadā slēdzām sadarbības līgumus Balvu, Cēsu, Daugavpils, Jēkabpils, Krāslavas, Kuldīgas un Liepājas rajonā. Mūsu biroji ir palikuši rajona teritorijās, tas ir Latvijas pārklājums, kas savā ziņā ir visloģiskākais. Sadarbojamies ar visiem novadiem, ar visām pašvaldībām. Noslēdzām sadarbības līgumus, uzņēmumi mūsu darba rezultātā pēc sarunām ar pašvaldībām pērn noslēdza 15 iepirkumu.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: