Latvijai pusotra miljona medicīnas maskas piegādājis Singapūrā reģistrēts uzņēmums

LETA, 16/04/2020

Post image for Latvijai pusotra miljona medicīnas maskas piegādājis Singapūrā reģistrēts uzņēmums

Latvijai pagājušajā nedēļā vienreizlietojamās medicīnas maskas piegādājis Singapūrā reģistrēts uzņēmums “ADDI Trading PTE Ltd.”, aģentūra LETA noskaidroja Aizsardzības ministrijā (AM).

Līgumu par 1 498 000 vienreizlietojamo medicīnas masku piegādi pagājušajā nedēļā noslēdza Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs. Kopējā līguma summa bez pievienotās vērtības nodokļa ir 988 680 eiro.

Tikmēr AM Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs turpina darbu pie citu individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iegādes iepirkumiem. Pagājušajā nedēļā AM valsts sekretārs Jānis Garisons žurnālistus informēja, ka Covid-19 izplatības ierobežošanai plānots parakstīt līgumus par 50 000 respiratoru piegādi un dezinfekcijas līdzekļu iegādi.

Garisons jau iepriekš brīdināja, ka ņemot vērā masku pieprasījumu pasaulē pats lielākais izaicinājums ir to transportēšana, jo dažas valstis liedz pārvadājuma atļaujas.

Aizsarglīdzekļu iegāde nenotiks no aizsardzības resora budžeta, bet no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUDG) priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis iepriekš paziņoja, ka Latvijā ik nedēļu ir nepieciešami vairāk nekā 600 000 ķirurģisko masku un 200 000 respiratoru.

Atbildīgajiem dienestiem tāpat vajadzīgi aptuveni 100 000 kombinezoni nedēļā, bet pārējie individuālie aizsarglīdzekļi ir nepieciešami mazākos apjomos.

Jau ziņots, ka Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs turpmāk veiks Covid-19 izplatības ierobežošanai nepieciešamo individuālo aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu centralizētos iepirkumus visu valsts institūciju vajadzībām. Savukārt Nacionālie bruņotie spēki sniegs loģistikas atbalstu, iegādātās preces nogādājot saņēmējiem atbilstoši prioritāro institūciju un to vajadzību sarakstā noteiktajam apjomam.

Vēl pirms jaunās kārtības ieviešanas Nacionālais veselības dienests (NVD) bija noslēdzis vairākus līgumus par Covid-19 ierobežošanai nepieciešamo medicīnas preču iegādi un transportēšanu, kopumā šim mērķim atvēlot 9,78 miljonus eiro.

Janis

Kā var izvēlēties par piegādātāju decembri registretu pastkastities uznemumu signapura kuram nav nekadas pieredzes, kurs piedava divreiz augstaku cenu neka videji tirgu? apmaksa ari gan jau bija avansa. kurs normals cilveks maksatu avansu uz singapuru? Kas parstaveja so uznemumu un ka vins vispar tik atrasts? Sen nebija redzeta tada nekauniga shema, sis ir pedejo gadu skaistaka zadziba gaisa dienas laika.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: