Lasītājs jautā

iepirkumi, 29/08/2018

Pildot iepirkumu dalībnieku ieteikumu, žurnāls “Iepirkumi” ir sagatavojis nozares ekspertu atbildes uz jautājumiem, kas svarīgi plašam speciālistu lokam.

Kā nodrošināt, lai tā saucamajā „mazajā” iepirkumā pasūtītājs neuzstādītu nepamatoti augstas prasības? Piemēram, skolu ēdinātājam prasa 1000 skolēnu ēdināšanas pieredzi divos iepirkumos. Būvnieks nekvalificējas 100 000 eiro vērtā bērnudārza iepirkumā tāpēc, ka tam prasa divu bērnudārzu remonta pieredzi, lai gan būvnieks ir remontējis Finanšu ministriju un piedāvā par 25 000 eiro lētāku piedāvājumu.

Normunds Līcis, projektētājs

Dace Gaile: – „Mazie” iepirkumi būvniecībā līdz 170 000 eiro vērtībā IUB nav pārsūdzami, mēs nevaram tos uzraudzīt tā, kā darām to attiecībā uz iepirkuma procedūrām. Patlaban kopējais mazo iepirkumu īpatsvars ir ap 75%. Kad kādam komersantam “sirds ir pilna”, viņš mums iesniedz pieteikumu par iespējamo pārkāpumu. Ja pārkāpuma sastāvs ir – pasūtītājs nav rīkojies atbilstoši sava iepirkuma dokumentācijā noteiktajam, mēs varam sākt administratīvā pārkāpuma lietvedību. Administratīvo pārkāpumu kodekss neparedz sodu par nesamērīgu prasību noteikšanu. Ja mēs IUB iepirkuma procedūru pirmspārbaužu ietvaros pārbaudītu šādu iepirkumu, mēs prasību par pieredzi tieši bērnu dārzu remontā pieprasītu izsvītrot. Tas ir „mazo” iepirkumu būtiskākais jautājums – vai pasūtītājs mēģina godprātīgi vai negodprātīgi nonākt pie rezultāta.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: