Lai uzņēmēji retāk dotos uz tiesu

MĀRTIŅŠ BERGS, 29/05/2014

Post image for Lai uzņēmēji retāk dotos uz tiesu

IUB Administratīvo sodu departaments (ASB) izveidots 2013. gada augustā, lai uzsāktu IUB kopš 2013. gada 1. septembra noteiktās jaunās funkcijas – likumā noteiktajos gadījumos sagatavot administratīvo pārkāpumu protokolus un piemērot sodus par administratīvajiem pārkāpumiem publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomā – izpildi.

ASB vadītāja Arita Ūdre intervijā žurnālam Iepirkumi par to, kā cīnīties pret pasūtītāja visatļautību un ka viņa strādā arī ar anonīmām sūdzībām, par visbiežāk pieļauto pārkāpumu 3 grupām un jomām, kur Latvija likumu rakstīšanā izdarījusi izrāvienus un kur atpaliek.

Aplūkojot vēsturi – kāds vai kādi konkrēti gadījumi, piemēri liecina, ka ASB jau vajadzēja sākt darboties gadā X?

Ir institūcijas, kas konstatē daudzus pārkāpumus, tostarp ES fondu apguvē. Arī tepat, Iepirkumu uzraudzības birojā, pārbaudot pasūtītāja veiktos iepirkumus un sniedzot atzinumus – jau pēc iepirkumu veikšanas. Tomēr ir daudz tādu iepirkumu, kas nenonāk mūsu vai citu iestāžu redzeslokā. Kā vienu no piemēriem varu minēt tā saucamos mazos iepirkumus, kas šobrīd tiek veikti pēc Publisko iepirkumu likuma 8.2 panta.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: