Labojumi PIL ēnu izskaušanai drošības nozarē

SANDRIS GUNVALDIS, 29/08/2018

“Iepirkumi” jūnija numurā intervijā “Apsardzes nozarē izplatīts vislētākais piedāvājums. Kāpēc?” stāstījām par apsardzes nozarē izplatītajām shēmām, kas kropļo konkurenci, mazina ienākumus valsts budžetā un ļauj iedzīvoties negodīgiem uzņēmējiem. Pēc publikācijas Finanšu ministrija (FM) sagatavoja un 9. augustā nodeva saskaņošanai ministrijām labojumus Publisko iepirkumu likumā (PIL), kas liegtu piedalīties iepirkumos apsardzes firmām ar nodokļu parādiem.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ziņo, ka apsardzes nozarē 2016. gadā 51,6% vispārējā nodokļu režīmā darbojošos darba devēju vidējos ienākumus darba ņēmējiem aprēķināja mazākus, nekā valstī noteiktā minimālā darba alga. Pērn šo darba devēju īpatsvars bijis 51,1%.

VID ziņo, ka nodokļu zaudējumi no nedeklarētiem darba algas ienākumiem 2017. gadā bija 8,71 miljons eiro, no tiem mikrouzņēmumu nodoklis 86 600 eiro un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un iedzīvotāju ienākuma nodoklis kopā – 8,62 miljoni eiro. 2017. gadā un šā gada pirmajā pusgadā apsardzes nozares 169 nodokļu maksātājiem preventīvā darba rezultātā konstatēts, ka kopējais darba ņēmēju skaits pieauga par 179 cilvēkiem un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu pieaugums ir 47 780 eiro apmērā.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: