Kāpēc Rīga sildīs Polijas ekonomiku?

Iveta Daine, 24/09/2013

Post image for Kāpēc Rīga sildīs Polijas ekonomiku?

Amo Plant gatavs izgatavot Rīgai 175 autobusus,” februāra sākumā priecīgi ziņoja mediji. Pagāja septiņi mēneši, līdz parādījās cita ziņa: „Rīgas satiksme iegādāsies Solaris autobusus par 75,8 miljoniem.” Jau otrais gadījums, kad Latvijas autobusu ražotājus izstumj no konkursa. Par to saruna ar uzņēmuma komunikācijas direktoru IGORU GRAURU.

Kad pašvaldības SIA Rīgas satiksme izsludināja iepirkumu par pilsētas sabiedriskajam transportam piemērotu zemās grīdas autobusu piegādi Rīgā, kopā ar trim citiem pretendentiem savu pieteikumu iesniedza arī Jelgavas ražotne AS Amo Plant. Konkursā vēl pieteicās Solaris, Mercedes Benz un Iveco autobusu ražotāji. Rīgas satiksme 175 autobusus iegādāsies pakāpeniski, piecu gadu laikā. Lielākā daļa autobusu būs 18 metrus gari, bet aptuveni 30 procenti – standarta 12 metrus garie autobusi ar trim durvīm. Konkrētos CITEA 12 metru autobusus ražo arī pašmāju Amo Plant, bet sūta tos uz Holandi. Protams, ja būtu pasūtījums, uzņēmums ražotu arī 18 metru autobusus.

Kā uzņēmums vērtē šo neveiksmi?

Šajā Rīgas satiksmes atklātajā iepirkumā nebija dīvainību tehniskajā specifikācijā, kā tas bija pirms pāris gadiem ar skolas autobusiem, un mēs varējām piedalīties. Tomēr to, ka mēs nebūsim konkursa uzvarētāji, jau varējām nojaust. Ir grūti izteikties, jo var kādu nepatiesi apvainot, bet gribu uzsvērt, ka mēs esam godīga kompānija, kas neprot un nevēlas neko sarunāt. Turklāt mums ir zināms nesenās pagātnes gadījums, kad Vācijas autobūves koncerns Daimler kukuļoja Latvijas amatpersonas. Ceram, ka vismaz šajā konkursā netika lietotas līdzīgas metodes.

Kāpēc jūsu uzņēmums piemin izstumšanu no konkursa?

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: