Kaitīgo ķīmisko vielu riska mazināšana iepirkumos

JANA SIMANOVSKA, 04/12/2018

Post image for Kaitīgo ķīmisko vielu riska mazināšana iepirkumos

Ar zaļā publiskā iepirkuma palīdzību pašvaldības un valsts iestādes var iepirkt tādus produktus un pakalpojumus, kas ir ne tikai saudzīgāki dabai, bet arī mums pašiem. Viens no būtiskākajiem faktoriem produktu ietekmē uz cilvēku veselību ir kaitīgās ķīmiskās vielas, kas izdalās produkta lietošanas laikā. Vai ar iepirkumu palīdzību varam samazināt arī šo vielu radītā kaitējuma riskus? Un kā to var izdarīt?

Vai iepirkumu veicējam jādomā par ķīmiskām vielām?

Ķīmiskās vielas nereti ir acīm nesaskatāmas un visbiežāk tādās koncentrācijās, ka arī mūsu deguns tās nesaož, tāpēc mums šķiet, ka to nav.

Nereti šķiet, ka ķīmiskās vielas izdala tikai sadzīves ķīmiskie produkti un būvniecības ķimikālijas, tomēr arī mēbelēs, interjera materiālos, tekstilmateriālos var būt ķīmiskās vielas, kas izdalās lietošanas laikā, iztvaikojot iekštelpu gaisā, ieskalojoties ūdenī. Piemēram, mazgājot vai svīstot, pāriet citā materiālā, dažādiem materiāliem saskaroties, vai noberžas kopā ar materiālu dilšanas procesā. Šie procesi var būt arī ļoti kompleksi un papildināt viens otru, piemēram, kā tas notiek augsnē.

Ienākt lai lasītu pilnu rakstu. (Neesi abonents? Pievienojies jau šodien!)

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: